Results from the 2020 state skiing championships

State skiing finish line Beaver Creek

(Ryan Casey/CHSAANow.com)

EDWARDS — Complete results from the 2020 state skiing championships are below.

Girls

Team Scores
Rank Team GS Classic SL Skate Total
1 Aspen 171 171 157 175 674
2 Battle Mountain 147.5 156 147 157 607.5
3 Summit 153 116 169 123 561
4 Middle Park 125 137 127.5 144 533.5
5 Steamboat Springs 122.5 125 152.5 130 530
6 Lake County 130 139 112 125 506
7 Evergreen 154 104 152 94 504
7 Vail Mountain 137 127 126 114 504
9 Colorado Rocky Mountain 99 123 101 128 451
10 Nederland 125 106 102 111 444
11 Clear Creek 79 47 79 72 277
12 Poudre 0 120 0 126 246
13 Eagle Valley 0 107 0 100 207
14 Durango 56 0 104 0 160
15 Platte Canyon 31 0 25 0 56
Alpine: Giant Slalom
Place Name School Run 1 Run 2 Result
1 Samantha Edelman Aspen 1:07.84 (1) 1:06.72 (3) 2:14.56 (1)
2 Berit Frischholz Battle Mountain 1:08.55 (2) 1:06.42 (1) 2:14.97 (2)
3 Jenna Blatchford Evergreen 1:09.45 (3) 1:06.95 (5) 2:16.40 (3)
4 Kylee Ornstein Evergreen 1:09.65 (4) 1:06.83 (4) 2:16.48 (4)
5 Stella Sherlock Aspen 1:10.43 (8) 1:06.71 (2) 2:17.14 (5)
6 Lauren Haerter Aspen 1:09.84 (5) 1:08.49 (9) 2:18.33 (6)
7 Emily Creek Nederland 1:10.26 (7) 1:08.17 (7) 2:18.43 (7)
8 Cate Simpson Aspen 1:10.98 (11) 1:07.68 (6) 2:18.66 (8)
9 Paige Peterson Summit 1:10.05 (6) 1:08.75 (11) 2:18.80 (9)
10 Taylor Duel Lake County 1:10.92 (10) 1:08.34 (8) 2:19.26 (10)
11 Camille Thompson Summit 1:11.24 (13) 1:08.91 (12) 2:20.15 (11)
12 Bethanne Droll Middle Park 1:10.55 (9) 1:09.74 (16) 2:20.29 (12)
13 Abby Schierholz Summit 1:12.23 (18) 1:08.73 (10) 2:20.96 (13)
14 Hailey Harsch Battle Mountain 1:12.08 (16) 1:08.91 (12) 2:20.99 (14)
15 Edie Sherlock Aspen 1:11.07 (12) 1:09.97 (19) 2:21.04 (15)
16 Emma Kate Burns Vail Mountain 1:12.09 (17) 1:09.15 (14) 2:21.24 (16)
17 Quinn Kelley Vail Mountain 1:11.60 (14) 1:09.96 (18) 2:21.56 (17)
18 Annika Nichols Aspen 1:12.26 (19) 1:09.64 (15) 2:21.90 (18)
19 Alex Blair Steamboat Springs 1:11.90 (15) 1:10.11 (21) 2:22.01 (19)
20 Alexa Anderson Vail Mountain 1:12.62 (21) 1:09.99 (20) 2:22.61 (20)
21 Sofia Olsson Middle Park 1:12.51 (20) 1:10.59 (26) 2:23.10 (21)
22 Lanee Dziura Lake County 1:13.34 (28) 1:09.89 (17) 2:23.23 (22)
23 Rachel Conley Vail Mountain 1:13.14 (24) 1:10.38 (23) 2:23.52 (23)
24 Malia Nelson Battle Mountain 1:13.48 (29) 1:10.54 (25) 2:24.02 (24)
25 Annika Ort Steamboat Springs 1:12.94 (23) 1:11.08 (29) 2:24.02 (24)
26 Summer McSwain Aspen 1:13.15 (25) 1:11.04 (28) 2:24.19 (26)
27 Erin Pointet Evergreen 1:13.86 (33) 1:10.52 (24) 2:24.38 (27)
28 Lexi Linafelter Vail Mountain 1:12.81 (22) 1:11.78 (32) 2:24.59 (28)
29 Kailey Murphy Aspen 1:13.29 (26) 1:11.80 (33) 2:25.09 (29)
30 Macy Hopkinson Aspen 1:13.31 (27) 1:11.80 (33) 2:25.11 (30)
31 Kiana Brausch Battle Mountain 1:13.66 (31) 1:11.60 (30) 2:25.26 (31)
32 Kate Skilbred Nederland 1:13.55 (30) 1:11.81 (35) 2:25.36 (32)
33 Emily Schneider Steamboat Springs 1:13.72 (32) 1:11.83 (36) 2:25.55 (33)
34 Ella Pietras Steamboat Springs 1:15.39 (43) 1:10.28 (22) 2:25.67 (34)
35 Gwen Ramsey Lake County 1:14.89 (39) 1:10.90 (27) 2:25.79 (35)
36 Victoria Uglyar Summit 1:14.23 (36) 1:11.90 (37) 2:26.13 (36)
37 Sonja Kainulainen Colorado Rocky Mountain 1:14.07 (34) 1:12.40 (38) 2:26.47 (37)
38 Ronnie Bedford Aspen 1:14.26 (37) 1:12.48 (40) 2:26.74 (38)
39 Riza Pykkonen Evergreen 1:14.19 (35) 1:13.19 (46) 2:27.38 (39)
40 Chloe Baughn Evergreen 1:15.81 (48) 1:11.70 (31) 2:27.51 (40)
41 Kamryn Brausch Battle Mountain 1:15.15 (41) 1:12.51 (41) 2:27.66 (41)
42 Ava Crowley Vail Mountain 1:15.29 (42) 1:12.44 (39) 2:27.73 (42)
43 Samantha Lindall Battle Mountain 1:14.90 (40) 1:13.14 (44) 2:28.04 (43)
44 Fiona Ritchie Colorado Rocky Mountain 1:14.81 (38) 1:13.28 (47) 2:28.09 (44)
45 Maz Finch Nederland 1:15.74 (46) 1:12.88 (43) 2:28.62 (45)
46 Jay Valiquette Evergreen 1:15.76 (47) 1:13.18 (45) 2:28.94 (46)
47 Tegan Sharfstein Vail Mountain 1:15.55 (45) 1:13.42 (48) 2:28.97 (47)
48 Gemma Hill Aspen 1:15.41 (44) 1:13.98 (53) 2:29.39 (48)
49 Bella Lynch Nederland 1:17.15 (61) 1:12.70 (42) 2:29.85 (49)
50 Rowynn Slivka Lake County 1:16.42 (53) 1:13.73 (52) 2:30.15 (50)
51 Ryley Hofsetz Middle Park 1:15.99 (49) 1:14.27 (54) 2:30.26 (51)
52 Eliza Fox Steamboat Springs 1:16.66 (54) 1:13.61 (50) 2:30.27 (52)
53 Ellie Boye Nederland 1:16.91 (58) 1:13.59 (49) 2:30.50 (53)
54 Tess Clynke Steamboat Springs 1:17.01 (59) 1:13.66 (51) 2:30.67 (54)
55 Sophie Morgan Evergreen 1:16.28 (52) 1:14.40 (55) 2:30.68 (55)
56 Annmarie Hackworth Steamboat Springs 1:16.27 (51) 1:14.54 (58) 2:30.81 (56)
57 Cassidy Gillis Lake County 1:16.17 (50) 1:14.85 (59) 2:31.02 (57)
58 Emma Baxter Evergreen 1:16.74 (55) 1:14.49 (56) 2:31.23 (58)
59 Sydney Pearce Nederland 1:16.84 (57) 1:14.49 (56) 2:31.33 (59)
60 Gabrielle Leonardo Battle Mountain 1:17.31 (62) 1:15.06 (60) 2:32.37 (60)
61 Storey Balko Aspen 1:16.83 (56) 1:16.02 (65) 2:32.85 (61)
62 Ellie Nelson Battle Mountain 1:17.71 (64) 1:15.42 (61) 2:33.13 (62)
63 Margot Schmitz Steamboat Springs 1:17.64 (63) 1:16.39 (69) 2:34.03 (63)
64 Audra Gowdy Steamboat Springs 1:17.91 (66) 1:16.35 (68) 2:34.26 (64)
65 Sadie Dillman Evergreen 1:18.10 (69) 1:16.30 (66) 2:34.40 (65)
66 Olive Subr Steamboat Springs 1:18.22 (70) 1:16.51 (70) 2:34.73 (66)
67 Allie VanNess Steamboat Springs 1:18.46 (71) 1:16.33 (67) 2:34.79 (67)
68 Belle  Ebner Vail Mountain 1:19.00 (75) 1:15.82 (63) 2:34.82 (68)
69 Lily Maus Evergreen 1:19.68 (78) 1:15.51 (62) 2:35.19 (69)
70 Aiyana Cooke Platte Canyon 1:17.76 (65) 1:17.57 (79) 2:35.33 (70)
71 Alex Carey Battle Mountain 1:18.01 (68) 1:17.51 (77) 2:35.52 (71)
72 Lexi White Colorado Rocky Mountain 1:19.35 (76) 1:16.60 (72) 2:35.95 (72)
73 Zoe Kiesel Durango 1:18.57 (73) 1:17.56 (78) 2:36.13 (73)
74 Jamie Morgan Evergreen 1:20.22 (81) 1:15.94 (64) 2:36.16 (74)
75 Sophie Wilcox Aspen 1:18.73 (74) 1:17.62 (80) 2:36.35 (75)
76 Ashlee Ducharme Battle Mountain 1:18.54 (72) 1:17.81 (81) 2:36.35 (75)
77 Helen Handschke Evergreen 1:17.95 (67) 1:18.42 (86) 2:36.37 (77)
78 Mia Rimmer Middle Park 1:20.10 (80) 1:16.51 (70) 2:36.61 (78)
79 Abby Hall Nederland 1:20.24 (82) 1:16.61 (73) 2:36.85 (79)
80 Stefi Wojcik Aspen 1:21.02 (87) 1:16.64 (74) 2:37.66 (80)
81 Lydia Serbinin Nederland 1:19.54 (77) 1:18.16 (84) 2:37.70 (81)
82 Elsie Gothman Clear Creek 1:20.75 (86) 1:17.16 (75) 2:37.91 (82)
83 Sophia Henry Summit 1:20.46 (84) 1:17.86 (82) 2:38.32 (83)
84 Sophia Gowdy Steamboat Springs 1:20.34 (83) 1:18.09 (83) 2:38.43 (84)
85 Lily Waldman Nederland 1:19.80 (79) 1:18.83 (89) 2:38.63 (85)
86 Monica Swiderski Evergreen 1:21.72 (91) 1:17.17 (76) 2:38.89 (86)
87 Jacey Dawson Nederland 1:20.69 (85) 1:18.52 (87) 2:39.21 (87)
88 Cielle Burnett Nederland 1:21.13 (88) 1:19.34 (92) 2:40.47 (88)
89 Taylor McKie Aspen 1:22.21 (92) 1:18.82 (88) 2:41.03 (89)
90 Caroline Baur Steamboat Springs 1:22.47 (93) 1:19.06 (91) 2:41.53 (90)
91 Ava McClellan Durango 1:21.41 (90) 1:20.20 (94) 2:41.61 (91)
92 Anneliese Perea Bl Nederland 1:23.68 (96) 1:18.28 (85) 2:41.96 (92)
93 Claire Bovard Evergreen 1:21.35 (89) 1:21.01 (97) 2:42.36 (93)
94 Olivia Plummer Aspen 1:23.41 (95) 1:18.96 (90) 2:42.37 (94)
95 Greta Hansen Aspen 1:23.23 (94) 1:19.51 (93) 2:42.74 (95)
96 Vivienne Monteith Evergreen 1:24.34 (97) 1:20.77 (96) 2:45.11 (96)
97 Hannah Pedersen Clear Creek 1:25.06 (98) 1:20.56 (95) 2:45.62 (97)
98 Kate Kundahl Evergreen 1:26.36 (99) 1:22.49 (98) 2:48.85 (98)
99 Bridget Egan Clear Creek 1:31.10 (100 1:29.14 (99) 3:00.24 (99)
100 Skylar Thorpe Durango 1:17.14 (60) DNF  
101 Camille Johnson Vail Mountain DNF    
102 Abigail Stonefelt Evergreen DNF    
103 Addison Maurer Battle Mountain DSQ    
Alpine: Slalom
Place Name School Run 1 Run 2 Result
1 Olyvia Snyder Summit 40.26 (2) 41.86 (1) 1:22.12 (1)
2 Berit Frischholz Battle Mountain 40.18 (1) 42.43 (4) 1:22.61 (2)
3 Stella Sherlock Aspen 40.73 (3) 42.76 (5) 1:23.49 (3)
4 Alex Blair Steamboat Springs 41.60 (9) 42.21 (2) 1:23.81 (4)
5 Jenna Blatchford Evergreen 41.26 (4) 42.76 (5) 1:24.02 (5)
6 Jenna Sheldon Summit 41.83 (10) 42.34 (3) 1:24.17 (6)
7 Camille Thompson Summit 41.58 (8) 43.02 (7) 1:24.60 (7)
8 Kylee Ornstein Evergreen 41.54 (7) 43.19 (8) 1:24.73 (8)
9 Cate Simpson Aspen 41.46 (5) 43.37 (10) 1:24.83 (9)
10 Hailey Harsch Battle Mountain 41.51 (6) 43.86 (11) 1:25.37 (10)
11 Paige Peterson Summit 42.19 (11) 43.33 (9) 1:25.52 (11)
12 Bethanne Droll Middle Park 42.83 (13) 44.06 (12) 1:26.89 (12)
13 Emily Schneider Steamboat Springs 42.82 (12) 44.07 (14) 1:26.89 (12)
14 Abby Schierholz Summit 43.68 (16) 44.06 (12) 1:27.74 (14)
15 Sofia Olsson Middle Park 43.07 (14) 45.48 (16) 1:28.55 (15)
16 Edie Sherlock Aspen 44.49 (20) 45.15 (15) 1:29.64 (16)
17 Annika Ort Steamboat Springs 43.98 (17) 45.93 (17) 1:29.91 (17)
18 Skylar Thorpe Durango 44.44 (19) 46.51 (21) 1:30.95 (18)
19 Eliza Fox Steamboat Springs 44.25 (18) 46.92 (24) 1:31.17 (19)
20 Emma Kate Burns Vail Mountain 45.15 (24) 46.36 (20) 1:31.51 (20)
21 Summer McSwain Aspen 45.61 (28) 46.29 (19) 1:31.90 (21)
22 Kailey Murphy Aspen 45.26 (25) 46.68 (22) 1:31.94 (22)
23 Riza Pykkonen Evergreen 45.92 (30) 46.13 (18) 1:32.05 (23)
24 Quinn Kelley Vail Mountain 45.14 (23) 47.15 (25) 1:32.29 (24)
25 Lanee Dziura Lake County 45.36 (26) 47.26 (27) 1:32.62 (25)
26 Rachel Conley Vail Mountain 45.02 (22) 47.62 (29) 1:32.64 (26)
27 Lexi Linafelter Vail Mountain 45.60 (27) 47.20 (26) 1:32.80 (27)
28 Sonja Kainulainen Colorado Rocky Mountain 44.55 (21) 48.46 (32) 1:33.01 (28)
29 Taylor Duel Lake County 45.87 (29) 47.40 (28) 1:33.27 (29)
30 Alexa Anderson Vail Mountain 46.65 (33) 46.86 (23) 1:33.51 (30)
31 Erin Pointet Evergreen 46.51 (32) 48.13 (30) 1:34.64 (31)
32 Annika Nichols Aspen 47.20 (38) 48.16 (31) 1:35.36 (32)
33 Gemma Hill Aspen 46.98 (37) 48.53 (34) 1:35.51 (33)
34 Kiana Brausch Battle Mountain 46.75 (34) 48.88 (36) 1:35.63 (34)
35 Kamryn Brausch Battle Mountain 47.24 (39) 48.49 (33) 1:35.73 (35)
36 Hailey Grant Battle Mountain 46.85 (36) 49.03 (38) 1:35.88 (36)
37 Sydney Pearce Nederland 46.03 (31) 49.98 (41) 1:36.01 (37)
38 Ronnie Bedford Aspen 47.60 (43) 48.62 (35) 1:36.22 (38)
39 Samantha Lindall Battle Mountain 47.69 (44) 48.95 (37) 1:36.64 (39)
40 Ava Crowley Vail Mountain 47.82 (45) 49.33 (39) 1:37.15 (40)
41 Monica Swiderski Evergreen 47.88 (46) 49.63 (40) 1:37.51 (41)
42 Fiona Ritchie Colorado Rocky Mountain 46.78 (35) 51.40 (48) 1:38.18 (42)
43 Maz Finch Nederland 47.59 (42) 50.64 (43) 1:38.23 (43)
44 Rowynn Slivka Lake County 48.36 (47) 50.66 (44) 1:39.02 (44)
45 Bella Lynch Nederland 49.37 (51) 50.07 (42) 1:39.44 (45)
46 Helen Handschke Evergreen 48.97 (50) 50.80 (45) 1:39.77 (46)
47 Alex Carey Battle Mountain 49.67 (54) 50.94 (47) 1:40.61 (47)
48 Audra Gowdy Steamboat Springs 48.50 (48) 52.27 (54) 1:40.77 (48)
49 Ellie Boye Nederland 48.86 (49) 52.41 (56) 1:41.27 (49)
50 Ava McClellan Durango 49.52 (52) 51.82 (50) 1:41.34 (50)
51 Malia Nelson Battle Mountain 49.64 (53) 51.90 (52) 1:41.54 (51)
52 Camille Johnson Vail Mountain 50.98 (64) 50.89 (46) 1:41.87 (52)
53 Gwen Ramsey Lake County 49.88 (55) 52.05 (53) 1:41.93 (53)
54 Allie VanNess Steamboat Springs 50.61 (60) 51.62 (49) 1:42.23 (54)
55 Annabel Ivey Nederland 50.62 (61) 51.85 (51) 1:42.47 (55)
56 Jay Valiquette Evergreen 50.55 (59) 52.36 (55) 1:42.91 (56)
57 Nora Pietras Steamboat Springs 50.50 (58) 52.79 (58) 1:43.29 (57)
58 Jamie Morgan Evergreen 50.39 (57) 52.95 (59) 1:43.34 (58)
59 Anna Katnik Nederland 50.72 (62) 52.74 (57) 1:43.46 (59)
60 Bryton Ferrari Summit 51.09 (66) 53.05 (60) 1:44.14 (60)
61 Anneliese Perea Bl Nederland 51.06 (65) 53.50 (61) 1:44.56 (61)
62 Ryley Hofsetz Middle Park 51.60 (68) 53.82 (62) 1:45.42 (62)
63 Sophia Henry Summit 51.65 (69) 53.87 (63) 1:45.52 (63)
64 Lydia Serbinin Nederland 52.09 (73) 54.26 (65) 1:46.35 (64)
65 Elsie Gothman Clear Creek 51.92 (71) 54.74 (68) 1:46.66 (65)
66 Molly McManus Aspen 51.71 (70) 55.10 (71) 1:46.81 (66)
67 Cassidy Gillis Lake County 52.22 (75) 54.74 (68) 1:46.96 (67)
68 Macy Hopkinson Aspen 52.14 (74) 54.95 (70) 1:47.09 (68)
69 Zoe Kiesel Durango 51.56 (67) 55.80 (74) 1:47.36 (69)
70 Margot Schmitz Steamboat Springs 52.92 (77) 54.49 (67) 1:47.41 (70)
71 Sophie Morgan Evergreen 53.18 (79) 54.26 (65) 1:47.44 (71)
72 Emma Baxter Evergreen 53.86 (82) 53.91 (64) 1:47.77 (72)
73 Sadie Dillman Evergreen 53.04 (78) 55.19 (72) 1:48.23 (73)
74 Cydney Hurlbert Summit 53.42 (80) 56.46 (76) 1:49.88 (74)
75 Lexi White Colorado Rocky Mountain 54.78 (85) 55.29 (73) 1:50.07 (75)
76 Hannah Pedersen Clear Creek 53.70 (81) 56.49 (77) 1:50.19 (76)
77 Aiyana Cooke Platte Canyon 54.16 (83) 56.24 (75) 1:50.40 (77)
78 Stevi Cameron Durango 54.19 (84) 57.52 (78) 1:51.71 (78)
79 Lily Waldman Nederland 55.74 (87) 57.72 (79) 1:53.46 (79)
80 Claire Bovard Evergreen 57.36 (89) 57.81 (80) 1:55.17 (80)
81 Ava Kaplan Aspen 55.49 (86) 1:02.92 (83) 1:58.41 (81)
82 Claudia Luthy Durango 1:03.26 (91) 58.18 (81) 2:01.44 (82)
83 Skylah Inman Clear Creek 1:01.83 (90) 1:02.38 (82) 2:04.21 (83)
84 Emily Creek Nederland 43.30 (15) DNF  
85 Annmarie Hackworth Steamboat Springs 47.56 (41) DNF  
86 Sophia Gowdy Steamboat Springs 50.13 (56) DNF  
87 Tess Clynke Steamboat Springs 50.72 (62) DNF  
88 Poly Shestak Nederland 51.94 (72) DNF  
89 Matilda Barth Aspen 56.93 (88) DNF  
90 Victoria Uglyar Summit 47.37 (40) DSQ  
91 Lily Maus Evergreen 52.57 (76) DSQ  
Nordic: Classic
Place Name School Time
1 Elsie Weiss Aspen 16:56.5
2 Lola Villafranco Colorado Rocky Mountain 17:15.0
3 Sylvia Brower Middle Park 17:35.6
4 Izzy Glackin Vail Mountain 17:35.6
5 Eva Mcdonough Aspen 17:53.0
6 Emma Barsness Aspen 18:09.8
7 Grace Johnson Battle Mountain 18:30.8
8 Jordan Miner Aspen 18:36.1
9 Adele Horning Lake County 18:36.2
10 Elizabeth Barsness Aspen 18:39.9
11 Bronwyn Chesner Aspen 18:40.3
12 Samantha Lindall Battle Mountain 18:44.5
13 Sloan Phillips Evergreen 18:46.6
14 Gabrielle Gully Battle Mountain 18:54.1
15 Elona Greene Lake County 19:00.6
16 Maggi Congdon Steamboat Springs 19:15.3
17 Aubree Confer Summit 19:20.2
18 Frances Farrell Battle Mountain 19:25.3
19 Kiana Brausch Battle Mountain 19:27.9
20 Kylie Kenny Aspen 19:29.7
21 Edie Sherlock Aspen 19:33.5
22 Lexi Timm Battle Mountain 19:47.5
23 Kendall Clark Aspen 19:51.6
24 Samantha Blair Eagle Valley 19:59.1
25 Michaela Kenny Aspen 20:12.6
26 Helen Cross Nederland 20:14.2
27 Veronica Bassett Poudre 20:14.4
28 Catcher Weynand Steamboat Springs 20:21.4
29 Elliot Pribramsky Vail Mountain 20:26.0
30 Maggie Barker Middle Park 20:35.8
31 Emily Doerfler Poudre 20:45.8
32 Katherine Puc Summit 20:52.6
33 Chloe Lutgring Aspen 21:00.3
34 Elizabeth Hammond Middle Park 21:04.7
35 Michaela Main Lake County 21:15.6
36 Lilly Justice Aspen 21:42.0
37 Gabrielle Pellini Middle Park 21:49.4
38 Selena Stoncius Middle Park 21:50.7
39 Sarah Oberlander Poudre 22:07.1
40 Caitlyn Weathers Eagle Valley 22:25.9
41 Jade Henderson Steamboat Springs 22:27.0
42 Claire Bohmer Steamboat Springs 22:32.1
43 Ella Whitman Poudre 22:35.3
44 Margaret Redfern Steamboat Springs 22:35.8
45 Anne Hager Steamboat Springs 22:38.1
46 Cassidy Meyer Colorado Rocky Mountain 22:38.3
47 Haley Mckenzie Battle Mountain 22:51.4
48 Bella Lynch Nederland 23:04.5
49 Ellen Osborne Middle Park 23:13.2
50 Maddie Potter Poudre 23:22.1
51 Claire Potter Poudre 23:25.3
52 Ellie Urfrig Colorado Rocky Mountain 23:26.2
53 Emma Stewart Steamboat Springs 23:26.8
54 Greta Hansen Aspen 23:28.0
55 Carmella Wright Poudre 23:33.5
56 Paige Wescott Summit 23:40.2
57 Annika Beighey Poudre 23:43.8
58 Rachel Devlin Aspen 23:47.6
59 Morgan Holm Lake County 23:48.9
60 Anissa Wheeling Poudre 23:50.3
61 Mackenzie Weber Nederland 24:01.4
62 Lily Patrick Poudre 24:07.4
63 Abby Holm Lake County 24:07.8
64 Annika Rose Evergreen 24:10.2
65 Emily Deplata Middle Park 24:24.9
66 Chloe Knickrehm Summit 24:46.2
67 Ava Schneider Poudre 24:49.3
68 Cami Johnson Vail Mountain 25:52.3
69 Gabriela Fuentes Eagle Valley 27:43.7
70 Serena Weingardt Evergreen 28:08.2
71 Isabel Inman Clear Creek 35:42.5
72 Skylar Bower Clear Creek 41:35.2
* Maxine Inman Clear Creek DNF
* Harley Blevins Battle Mountain DNS
Nordic: Skate
Place Name School Time
1 Elsie Weiss Aspen 14:43.5
2 Lola Villafranco Colorado Rocky Mountain 14:45.1
3 Emma Barsness Aspen 14:52.3
4 Elizabeth Barsness Aspen 15:17.6
5 Jordan Miner Aspen 15:18.8
6 Grace Johnson Battle Mountain 15:35.6
7 Aubree Confer Summit 15:36.8
8 Eva Mcdonough Aspen 15:40.9
9 Sylvia Brower Middle Park 15:49.0
10 Veronica Bassett Poudre 16:09.2
11 Kylie Kenny Aspen 16:13.9
12 Elliot Pribramsky Vail Mountain 16:16.6
13 Kiana Brausch Battle Mountain 16:17.0
14 Samantha Lindall Battle Mountain 16:19.4
15 Elizabeth Hammond Middle Park 16:21.4
16 Elona Greene Lake County 16:24.7
17 Gabrielle Gully Battle Mountain 16:30.8
18 Maggi Congdon Steamboat Springs 16:41.3
19 Kendall Clark Aspen 16:45.1
20 Sloan Phillips Evergreen 16:48.5
21 Bronwyn Chesner Aspen 16:58.3
22 Lexi Timm Battle Mountain 16:58.9
23 Michaela Main Lake County 17:00.6
24 Catcher Weynand Steamboat Springs 17:03.9
25 Michaela Kenny Aspen 17:11.3
26 Bella Lynch Nederland 17:12.0
27 Edie Sherlock Aspen 17:22.0
28 Samantha Blair Eagle Valley 17:27.9
29 Maggie Barker Middle Park 17:29.9
30 Helen Cross Nederland 17:32.7
31 Chloe Lutgring Aspen 17:39.1
32 Anne Hager Steamboat Springs 17:39.6
33 Molly Reeder Battle Mountain 17:49.9
34 Lilly Justice Aspen 17:58.6
35 Frances Farrell Battle Mountain 18:00.0
36 Katherine Puc Summit 18:01.5
37 Maddie Potter Poudre 18:05.2
38 Haley Mckenzie Battle Mountain 18:09.8
39 Sarah Oberlander Poudre 18:14.2
40 Cassidy Meyer Colorado Rocky Mountain 18:22.3
41 Ellie Urfrig Colorado Rocky Mountain 18:22.8
42 Lucia Anderson Battle Mountain 18:27.1
43 Quinn Kelley Vail Mountain 18:31.8
44 Abby Holm Lake County 18:32.8
45 Caitlyn Weathers Eagle Valley 18:35.8
46 Paige Wescott Summit 18:36.2
47 Carmella Wright Poudre 18:37.4
48 Cami Johnson Vail Mountain 18:40.5
49 Claire Bohmer Steamboat Springs 18:44.7
50 Claire Potter Poudre 18:47.4
51 Jade Henderson Steamboat Springs 18:52.7
52 Morgan Holm Lake County 18:53.8
53 Rachel Devlin Aspen 19:03.5
54 Emma Stewart Steamboat Springs 19:08.9
55 Annabel Ivey Nederland 19:18.1
56 Emilia Cooper Steamboat Springs 20:03.7
57 Sierra Jamison Middle Park 20:25.8
58 Greta Hansen Aspen 20:49.7
59 Gabriela Fuentes Eagle Valley 24:15.6
60 Malia Lohr Evergreen 24:19.1
61 Skylah Inman Clear Creek 25:27.1
62 Millie Gothman Clear Creek 27:18.3
63 Maya Berber-Corriero Clear Creek 30:03.5
64 Megyn Fonda Evergreen 34:15.2
* Harley Blevins Battle Mountain DNS
* Izzy Glackin Vail Mountain DNS
* Adele Horning Lake County DNS

Boys

Team Scores
Rank Team GS Classic SL Skate Total
1 Aspen 161 163 173 170 667
2 Battle Mountain 161 150 158 151 620
3 Middle Park 114 168 131 166 579
4 Steamboat Springs 128 137 142 148 555
5 Evergreen 124 124 116 120 484
6 Summit 127 104 139 110 480
7 Nederland 135 83 142 84 444
8 Vail Mountain 157 104 37 115 413
9 Lake County 61 139 65 133 398
10 Eagle Valley 0 151 0 147 298
11 Durango 146 0 140 0 286
12 Colorado Rocky Mountain 76 79 85 33 273
13 Poudre 0 103 0 102 205
14 Clear Creek 81 25 29 51 186
15 Platte Canyon 83 0 95 0 178
Alpine: Giant Slalom
Place Name School Run 1 Run 2 Result
1 Toby Scarpella Durango 1:06.47 (1) 1:04.50 (1) 2:10.97 (1)
2 Cole Pattison Vail Mountain 1:06.90 (2) 1:05.17 (2) 2:12.07 (2)
3 Charlie Olsen Aspen 1:07.93 (3) 1:05.82 (5) 2:13.75 (3)
4 Mackay Pattison Vail Mountain 1:09.00 (8) 1:05.97 (6) 2:14.97 (4)
5 Jakub Pecinka Battle Mountain 1:09.72 (11) 1:05.27 (3) 2:14.99 (5)
6 Michael Cheek Summit 1:08.43 (4) 1:06.65 (8) 2:15.08 (6)
7 Xander Armistead Battle Mountain 1:08.77 (5) 1:06.41 (7) 2:15.18 (7)
8 James Kelly Aspen 1:08.88 (7) 1:06.69 (9) 2:15.57 (8)
9 James Briggs Middle Park 1:08.77 (5) 1:06.95 (10) 2:15.72 (9)
10 Will Bettenhausen Battle Mountain 1:10.94 (15) 1:05.60 (4) 2:16.54 (10)
11 Connor Stephen Aspen 1:09.85 (12) 1:07.20 (11) 2:17.05 (11)
12 Harry LeSage Durango 1:09.43 (10) 1:07.77 (14) 2:17.20 (12)
13 Jack Vincent Nederland 1:11.06 (16) 1:07.57 (13) 2:18.63 (13)
14 Andrew Conley Battle Mountain 1:11.32 (19) 1:07.51 (12) 2:18.83 (14)
15 Kale Lantz Nederland 1:11.12 (17) 1:08.52 (20) 2:19.64 (15)
16 Sam Clyncke Steamboat Springs 1:11.68 (21) 1:08.04 (15) 2:19.72 (16)
17 Hank Sweeney Aspen 1:11.65 (20) 1:08.36 (19) 2:20.01 (17)
18 Beck Barrett Evergreen 1:11.28 (18) 1:08.79 (21) 2:20.07 (18)
19 Kenneth McPhee Aspen 1:11.78 (23) 1:08.30 (17) 2:20.08 (19)
20 Kai Scott Steamboat Springs 1:09.93 (13) 1:11.24 (43) 2:21.17 (20)
21 Max Godomsky Aspen 1:13.01 (29) 1:08.31 (18) 2:21.32 (21)
22 Nick Dohr Evergreen 1:12.13 (25) 1:09.21 (22) 2:21.34 (22)
23 Aaron Galehr Battle Mountain 1:10.79 (14) 1:11.58 (44) 2:22.37 (23)
24 JP Simpson Aspen 1:12.96 (27) 1:09.61 (26) 2:22.57 (24)
25 John Schille Aspen 1:12.91 (26) 1:09.90 (30) 2:22.81 (25)
26 Quinn Peterson Battle Mountain 1:13.52 (32) 1:09.50 (25) 2:23.02 (26)
27 Gavin Bohadik Colorado Rocky Mountain 1:13.21 (30) 1:09.85 (29) 2:23.06 (27)
28 Cricket Byrne Battle Mountain 1:13.50 (31) 1:09.65 (27) 2:23.15 (28)
29 Nico O'Connell Vail Mountain 1:13.99 (38) 1:09.34 (24) 2:23.33 (29)
30 Austin Morris Vail Mountain 1:15.29 (49) 1:08.21 (16) 2:23.50 (30)
31 Micah Byrum Nederland 1:14.30 (43) 1:09.32 (23) 2:23.62 (31)
32 Dyer Hunting Aspen 1:14.10 (40) 1:09.82 (28) 2:23.92 (32)
33 Orion Adelman Battle Mountain 1:13.61 (33) 1:10.46 (33) 2:24.07 (33)
34 Max Lynch Nederland 1:12.05 (24) 1:12.17 (48) 2:24.22 (34)
35 Joey Leonardo Battle Mountain 1:13.87 (36) 1:10.48 (34) 2:24.35 (35)
36 Gavin Masters Summit 1:13.85 (35) 1:10.64 (35) 2:24.49 (36)
37 Alden Wade Steamboat Springs 1:13.74 (34) 1:10.96 (38) 2:24.70 (37)
38 Jimmy Hancock Battle Mountain 1:15.02 (47) 1:10.09 (31) 2:25.11 (38)
39 Maddox Fitzgerald Battle Mountain 1:13.88 (37) 1:11.23 (42) 2:25.11 (38)
40 Stefan Popov Battle Mountain 1:14.21 (42) 1:11.18 (40) 2:25.39 (40)
41 Carter Tomasko Nederland 1:15.13 (48) 1:10.28 (32) 2:25.41 (41)
42 Barron Bronson Durango 1:14.57 (44) 1:10.93 (37) 2:25.50 (42)
43 Nick Godomsky Aspen 1:14.06 (39) 1:11.84 (46) 2:25.90 (43)
44 Seamus Farrell Battle Mountain 1:15.47 (50) 1:10.88 (36) 2:26.35 (44)
45 Paul Masters Nederland 1:15.65 (54) 1:11.07 (39) 2:26.72 (45)
46 Alex Ulrich Evergreen 1:15.54 (51) 1:11.21 (41) 2:26.75 (46)
47 Matt Cairns Lake County 1:14.14 (41) 1:12.98 (53) 2:27.12 (47)
48 Leland Heinicke Durango 1:14.80 (45) 1:13.07 (55) 2:27.87 (48)
49 Finn Dresen Steamboat Springs 1:16.13 (55) 1:12.24 (49) 2:28.37 (49)
50 Ryan Bierman Evergreen 1:16.95 (59) 1:11.67 (45) 2:28.62 (50)
51 Griffin Terry Evergreen 1:16.48 (56) 1:12.38 (50) 2:28.86 (51)
52 Langdon Dresser Colorado Rocky Mountain 1:15.54 (51) 1:13.51 (57) 2:29.05 (52)
53 Nathan Balko Aspen 1:16.49 (57) 1:13.03 (54) 2:29.52 (53)
54 Aaron Cook Battle Mountain 1:15.63 (53) 1:14.12 (63) 2:29.75 (54)
55 Clay Whitton Evergreen 1:18.25 (73) 1:12.02 (47) 2:30.27 (55)
56 Cal Hill Battle Mountain 1:16.76 (58) 1:13.77 (60) 2:30.53 (56)
57 Levi Tichi Durango 1:17.77 (65) 1:13.14 (56) 2:30.91 (57)
58 Erik Sandvik Steamboat Springs 1:17.73 (63) 1:13.62 (58) 2:31.35 (58)
59 Aiden Simpson Durango 1:18.53 (76) 1:12.87 (52) 2:31.40 (59)
60 Ryan Charter Evergreen 1:17.80 (66) 1:13.70 (59) 2:31.50 (60)
61 Dawson Holmes Steamboat Springs 1:17.85 (68) 1:14.01 (62) 2:31.86 (61)
62 Tomas Niedermeier Steamboat Springs 1:17.27 (61) 1:14.77 (71) 2:32.04 (62)
63 River Mentch Summit 1:18.19 (71) 1:13.97 (61) 2:32.16 (63)
64 Tyler Losa Battle Mountain 1:17.74 (64) 1:14.59 (66) 2:32.33 (64)
65 Fisher St John Steamboat Springs 1:17.81 (67) 1:14.64 (69) 2:32.45 (65)
66 Travis Mills Vail Mountain 1:17.66 (62) 1:15.13 (72) 2:32.79 (66)
67 David Erikson Evergreen 1:18.20 (72) 1:14.60 (67) 2:32.80 (67)
68 Matthew Younce Nederland 1:18.31 (74) 1:14.62 (68) 2:32.93 (68)
69 Benton Sherman Steamboat Springs 1:18.50 (75) 1:14.52 (65) 2:33.02 (69)
70 Connor James Heink Evergreen 1:18.93 (79) 1:14.37 (64) 2:33.30 (70)
71 Toby Gard Summit 1:21.48 (88) 1:12.42 (51) 2:33.90 (71)
72 Aric Olson Nederland 1:18.13 (69) 1:16.16 (78) 2:34.29 (72)
73 Townes Bakke Nederland 1:18.85 (78) 1:15.64 (75) 2:34.49 (73)
74 Thomas Judge Battle Mountain 1:18.83 (77) 1:15.80 (76) 2:34.63 (74)
75 Henry Adams Evergreen 1:18.16 (70) 1:16.59 (80) 2:34.75 (75)
76 Miles Bronson Durango 1:19.12 (80) 1:15.93 (77) 2:35.05 (76)
77 Lars Luscher Nederland 1:19.90 (82) 1:15.25 (73) 2:35.15 (77)
78 Nathan Ulrich Evergreen 1:21.10 (87) 1:14.75 (70) 2:35.85 (78)
79 Daniel Juricek Middle Park 1:19.32 (81) 1:16.71 (81) 2:36.03 (79)
80 Palmer Lyons Platte Canyon 1:21.48 (88) 1:16.35 (79) 2:37.83 (80)
81 Jake Sturde Battle Mountain 1:21.08 (86) 1:17.08 (83) 2:38.16 (81)
82 Nate Myers Middle Park 1:22.76 (93) 1:15.57 (74) 2:38.33 (82)
83 Zach May Battle Mountain 1:20.62 (84) 1:17.92 (86) 2:38.54 (83)
84 Ethan Godfrey Aspen 1:20.88 (85) 1:17.70 (85) 2:38.58 (84)
85 Conner Bergeson Nederland 1:22.16 (92) 1:16.95 (82) 2:39.11 (85)
86 Taro Ishihara Nederland 1:21.79 (90) 1:17.43 (84) 2:39.22 (86)
87 Fahnline Camden Clear Creek 1:24.97 (96) 1:18.30 (87) 2:43.27 (87)
88 Bodie Spinner Clear Creek 1:25.25 (97) 1:18.34 (88) 2:43.59 (88)
89 Tripp Mauldin Evergreen 1:23.95 (95) 1:20.90 (90) 2:44.85 (89)
90 Gavin Geiger Platte Canyon 1:29.23 (100 1:19.61 (89) 2:48.84 (90)
91 Kyle Rongstad Lake County 1:25.82 (98) 1:23.09 (91) 2:48.91 (91)
92 Chris Long Platte Canyon 1:23.61 (94) 1:25.96 (93) 2:49.57 (92)
93 Sam Hatz Platte Canyon 1:27.15 (99) 1:25.09 (92) 2:52.24 (93)
94 Ben Jeffers Clear Creek 1:45.90 (101 1:43.96 (94) 3:29.86 (94)
95 Sam Parker Middle Park 3:23.21 (102 3:05.05 (95) 6:28.26 (95)
96 Thomas Morris Aspen 1:09.41 (9) DNF  
97 Sully Wheeler Summit 1:11.74 (22) DNF  
98 Troy Rindone Battle Mountain 1:13.00 (28) DNF  
99 Kellen Eno Clear Creek 1:14.93 (46) DNF  
100 Eddie Glaser Lake County 1:17.06 (60) DNF  
101 Bryce Zetzman Steamboat Springs 1:20.25 (83) DNF  
102 Davies Powers Battle Mountain 1:21.95 (91) DNF  
103 Will Brown Vail Mountain DSQ    
Alpine: Slalom
Place Name School Run 1 Run 2 Result
1 Charlie Olsen Aspen 41.06 (1) 39.54 (1) 1:20.60 (1)
2 Will Bettenhausen Battle Mountain 41.48 (2) 40.09 (5) 1:21.57 (2)
3 Toby Scarpella Durango 42.29 (3) 39.79 (3) 1:22.08 (3)
4 Davis Colon Aspen 42.46 (4) 39.93 (4) 1:22.39 (4)
5 James Kelly Aspen 42.98 (6) 39.70 (2) 1:22.68 (5)
6 Michael Cheek Summit 42.99 (7) 40.79 (6) 1:23.78 (6)
7 Max Lynch Nederland 42.86 (5) 41.21 (10) 1:24.07 (7)
8 Jakub Pecinka Battle Mountain 43.56 (10) 40.82 (7) 1:24.38 (8)
9 James Briggs Middle Park 43.30 (9) 41.51 (12) 1:24.81 (9)
10 Max Godomsky Aspen 44.30 (12) 40.88 (8) 1:25.18 (10)
11 Connor Stephen Aspen 44.37 (13) 40.97 (9) 1:25.34 (11)
12 Zack Niedzwiecki Middle Park 43.72 (11) 42.71 (15) 1:26.43 (12)
13 Hank Sweeney Aspen 45.18 (15) 41.27 (11) 1:26.45 (13)
14 Kai Scott Steamboat Springs 44.77 (14) 41.75 (13) 1:26.52 (14)
15 Aidan Olsson Nederland 45.62 (19) 42.52 (14) 1:28.14 (15)
16 Erik Sandvik Steamboat Springs 45.75 (21) 43.13 (16) 1:28.88 (16)
17 Ramon Torva Colorado Rocky Mountain 45.68 (20) 43.61 (20) 1:29.29 (17)
18 Cricket Byrne Battle Mountain 45.36 (17) 44.01 (21) 1:29.37 (18)
19 John Schille Aspen 46.57 (24) 43.14 (17) 1:29.71 (19)
20 Nick Dohr Evergreen 45.61 (18) 44.69 (26) 1:30.30 (20)
21 Thomas Morris Aspen 47.20 (27) 43.32 (18) 1:30.52 (21)
22 Dawson Holmes Steamboat Springs 46.81 (26) 44.04 (23) 1:30.85 (22)
23 Sully Wheeler Summit 46.62 (25) 44.37 (25) 1:30.99 (23)
24 Andrew Conley Battle Mountain 47.83 (33) 43.40 (19) 1:31.23 (24)
25 Harry LeSage Durango 47.57 (29) 44.03 (22) 1:31.60 (25)
26 Troy Rindone Battle Mountain 47.66 (31) 44.76 (27) 1:32.42 (26)
27 River Mentch Summit 47.52 (28) 45.29 (30) 1:32.81 (27)
28 Kenneth McPhee Aspen 47.68 (32) 45.22 (28) 1:32.90 (28)
29 Aaron Cook Battle Mountain 49.59 (36) 45.24 (29) 1:34.83 (29)
30 Levi Tichi Durango 50.31 (40) 45.85 (32) 1:36.16 (30)
31 Garrett Dollahan Aspen 50.93 (43) 45.91 (33) 1:36.84 (31)
32 Nick Godomsky Aspen 50.35 (41) 46.57 (36) 1:36.92 (32)
33 Seamus Farrell Battle Mountain 49.98 (37) 46.98 (37) 1:36.96 (33)
34 Barron Bronson Durango 51.12 (44) 46.39 (34) 1:37.51 (34)
35 JP Simpson Aspen 53.83 (58) 44.17 (24) 1:38.00 (35)
36 Paul Masters Nederland 50.72 (42) 48.54 (40) 1:39.26 (36)
37 Langdon Dresser Colorado Rocky Mountain 50.00 (38) 49.49 (42) 1:39.49 (37)
38 Tyler Losa Battle Mountain 51.93 (50) 47.57 (38) 1:39.50 (38)
39 Alexander Viola Vail Mountain 51.83 (48) 48.38 (39) 1:40.21 (39)
40 Kale Lantz Nederland 46.37 (23) 54.66 (58) 1:41.03 (40)
41 Tomas Niedermeier Steamboat Springs 52.69 (53) 48.68 (41) 1:41.37 (41)
42 Luke St John Steamboat Springs 52.20 (51) 49.68 (45) 1:41.88 (42)
43 Jake Sturde Battle Mountain 52.66 (52) 49.66 (44) 1:42.32 (43)
44 Jake Morgan Aspen 57.03 (67) 45.38 (31) 1:42.41 (44)
45 Quinn Peterson Battle Mountain 47.91 (34) 55.19 (59) 1:43.10 (45)
46 Bryce Zetzman Steamboat Springs 53.43 (56) 49.72 (46) 1:43.15 (46)
47 Phillip D'Andrea Battle Mountain 53.73 (57) 49.57 (43) 1:43.30 (47)
48 Taro Ishihara Nederland 51.85 (49) 51.46 (53) 1:43.31 (48)
49 Nathan Ulrich Evergreen 53.88 (59) 49.96 (47) 1:43.84 (49)
50 Tripp Mauldin Evergreen 54.44 (60) 50.86 (48) 1:45.30 (50)
51 Eddie Glaser Lake County 53.02 (55) 52.55 (55) 1:45.57 (51)
52 Chris Long Platte Canyon 52.74 (54) 52.92 (56) 1:45.66 (52)
53 Henry Adams Evergreen 55.20 (62) 51.16 (51) 1:46.36 (53)
54 Michael Dean Platte Canyon 54.57 (61) 51.88 (54) 1:46.45 (54)
55 David Erikson Evergreen 55.83 (64) 51.13 (50) 1:46.96 (55)
56 Miles Bronson Durango 56.92 (66) 51.24 (52) 1:48.16 (56)
57 Kyle Nilsson Steamboat Springs 58.38 (68) 54.50 (57) 1:52.88 (57)
58 Matt Cairns Lake County 50.05 (39) 1:04.30 (62) 1:54.35 (58)
59 Brodie Skinner Steamboat Springs 1:05.59 (72) 50.94 (49) 1:56.53 (59)
60 Palmer Lyons Platte Canyon 1:01.06 (71) 57.03 (60) 1:58.09 (60)
61 Ben Hatz Platte Canyon 58.73 (69) 1:00.37 (61) 1:59.10 (61)
62 Micah Byrum Nederland 1:20.50 (74) 46.50 (35) 2:07.00 (62)
63 Ben Jeffers Clear Creek 1:17.13 (73) 1:16.43 (63) 2:33.56 (63)
64 Sam Parker Middle Park 2:02.38 (75) 2:04.80 (64) 4:07.18 (64)
65 Xander Armistead Battle Mountain 42.99 (7) DNF  
66 Sam Clyncke Steamboat Springs 45.29 (16) DNF  
67 Gavin Bohadik Colorado Rocky Mountain 47.63 (30) DNF  
68 Dyer Hunting Aspen 51.54 (45) DNF  
69 Orion Adelman Battle Mountain 51.75 (46) DNF  
70 Jaxson Fryer Steamboat Springs 51.82 (47) DNF  
71 Landon Cunningham Summit 55.22 (63) DNF  
72 Austin Morris Vail Mountain 1:00.55 (70) DNF  
73 Jack Vincent Nederland 45.89 (22) DSQ  
74 Aiden Simpson Durango 48.72 (35) DSQ  
75 Conner Bergeson Nederland 56.02 (65) DSQ  
76 Clay Whitton Evergreen DNF    
77 Gavin Masters Summit DNF    
78 Nate Myers Middle Park DNF    
79 Griffin Terry Evergreen DNF    
80 Carter Tomasko Nederland DNF    
81 Jace Peters Lake County DNF    
82 Ryan Charter Evergreen DNF    
83 Will Brown Vail Mountain DNF    
84 Townes Bakke Nederland DNF    
85 Connor James Heink Evergreen DNF    
86 Leland Heinicke Durango DNF    
87 Ryan Bierman Evergreen DNF    
88 Fisher St John Steamboat Springs DNF    
89 Maddox Fitzgerald Battle Mountain DNF    
90 Lars Luscher Nederland DNF    
91 Thomas Judge Battle Mountain DNF    
92 Sam Zivelonghi Battle Mountain DNF    
93 Kevin Reddell Summit DSQ    
94 Jimmy Hancock Battle Mountain DSQ    
95 Parker Newby Nederland DSQ    
96 Fahnline Camden Clear Creek DSQ    
97 Guin Taran Clear Creek DSQ    
98 Kellen Eno Clear Creek DSQ    
99 Cole Pattison Vail Mountain DSQ    
100 McCarthy Dorf Vail Mountain      
101 Turner Estock Aspen      
Nordic: Classic
Place Name School Time
1 Anders Weiss Aspen 14:33.6
2 Taiga Moore Aspen 14:47.3
3 Alex Holinka Middle Park 14:55.5
4 Sebastian Brower Middle Park 15:06.2
5 Ferguson Stjohn Eagle Valley 15:09.5
6 Sullivan Middaugh Battle Mountain 15:23.3
7 Davis Krueger Battle Mountain 15:24.9
8 Ethan Callarman Middle Park 15:27.9
9 Kimo Sullivan Middle Park 15:35.2
10 Wyatt Mortenson Steamboat Springs 15:39.1
11 Conner Lenhard Lake County 15:46.1
12 Aidan Duffy Eagle Valley 15:49.6
13 Jace Peters Lake County 15:50.3
14 Gray Barker Middle Park 15:51.2
15 Bryn Peterson Colorado Rocky Mountain 15:52.6
16 Cole Flashner Vail Mountain 16:05.0
17 Grahm Tuohy-Gaydos Evergreen 16:07.1
18 Lukas Bergsten Eagle Valley 16:10.9
19 Graydon Walker Middle Park 16:20.0
20 Corbin Carpenter Aspen 16:21.3
21 Caleb Haack Steamboat Springs 16:37.9
22 Guy Granger Middle Park 16:41.5
23 Jaydon Fryer Steamboat Springs 16:46.6
24 Vinny Troccoli Middle Park 16:46.7
25 Alex Colby Steamboat Springs 16:48.3
26 Gabe Rabanal Steamboat Springs 16:51.2
27 Connor Larson Battle Mountain 16:53.7
28 Eske Roennau Aspen 16:58.5
29 Mitch Meissner Steamboat Springs 17:00.0
30 Zachary Footer Evergreen 17:00.7
31 Matt Koch Lake County 17:16.1
32 Noah Mortenson Steamboat Springs 17:20.9
33 Owen Daly Battle Mountain 17:25.6
34 Zachary Yoder Eagle Valley 17:36.7
35 Nicolas Pillero Battle Mountain 17:38.9
36 Justin Arndt Evergreen 17:39.1
37 Brody Nielsen Eagle Valley 17:40.5
38 Evan Callahan Summit 17:40.9
39 Luke Olmsted Battle Mountain 17:43.9
40 Jp Viola Aspen 17:48.3
41 James Gregory Poudre 18:03.6
42 Colin Norman Poudre 18:03.8
43 Jonah Mocatta Summit 18:04.1
44 Liam Goettelman Summit 18:07.6
45 Jake Drever Eagle Valley 18:14.4
46 Jeremiah Kelley Steamboat Springs 18:14.6
47 Chase Weynand Steamboat Springs 18:24.8
48 Alden Wade Steamboat Springs 18:25.7
49 Markus Dewire Aspen 18:27.7
50 Andrew Kostick Eagle Valley 18:35.1
51 Jackie Woods Eagle Valley 18:36.0
52 Kaden Williams Battle Mountain 18:36.6
53 Clay Humphries Eagle Valley 18:38.2
54 Thomas Guercio Battle Mountain 18:41.0
55 Garret Moehring Battle Mountain 18:44.9
56 Hayden Krueger Battle Mountain 18:45.7
57 Andrew Olmsted Battle Mountain 18:46.3
58 Ethan Pyke Battle Mountain 18:46.5
59 Jacob Shriver Summit 18:47.1
60 Seamus Farrell Battle Mountain 18:47.8
61 Xander Dalke Steamboat Springs 18:52.4
62 Andy Troccoli Middle Park 18:53.6
63 Deagen Fahrney Battle Mountain 18:53.7
64 Sean Kraemer Evergreen 18:55.8
65 Jacob Allen Battle Mountain 18:56.0
66 Nathan Moody Eagle Valley 18:59.2
67 Max Hamilton Steamboat Springs 19:04.1
68 Will Kuhns Middle Park 19:05.1
69 Jonathan Boyer Eagle Valley 19:05.5
70 Jackson Menand Poudre 19:09.9
71 Tristan Trantow Colorado Rocky Mountain 19:10.6
72 David Ross Battle Mountain 19:14.1
73 Lucas Kluender Battle Mountain 19:15.7
74 Kyle Vogelbacher Middle Park 19:20.4
75 Christian Skowron Summit 19:30.6
76 Ewan Gallagher Middle Park 19:30.8
77 Shane Griffith Poudre 19:53.0
78 Bryce Pfuetze Poudre 19:53.1
79 Ryan Dowdy Poudre 19:55.4
80 Paul Masters Nederland 20:26.1
81 Nico O'Connell Vail Mountain 20:35.6
82 Desmond Sandoval Lake County 20:51.5
83 Oliver Barwell Evergreen 21:36.4
84 Alexander Viola Vail Mountain 21:48.2
85 Townes Bakke Nederland 21:58.8
86 Zachary Weiner Nederland 22:24.5
87 Taran Guin Clear Creek 28:15.5
88 Jessy Dorton Summit 32:43.7
* Sumner Cotton Steamboat Springs DNF
* Ari Dennis Battle Mountain DNS
* Bodie Spinner Clear Creek DNS
* Camden Fahnline Clear Creek DNS
Nordic: Skate
Place Name School Time
1 Anders Weiss Aspen 12:17.0
2 Taiga Moore Aspen 12:35.9
3 Ferguson Stjohn Eagle Valley 12:38.7
4 Kimo Sullivan Middle Park 13:04.9
5 Alex Holinka Middle Park 13:06.6
6 Davis Krueger Battle Mountain 13:09.8
7 Sullivan Middaugh Battle Mountain 13:15.4
8 Sebastian Brower Middle Park 13:16.5
9 Sumner Cotton Steamboat Springs 13:25.6
10 Corbin Carpenter Aspen 13:27.2
11 Cole Flashner Vail Mountain 13:30.6
12 Wyatt Mortenson Steamboat Springs 13:34.8
13 Ethan Callarman Middle Park 13:34.9
14 Guy Granger Middle Park 13:41.0
15 Conner Lenhard Lake County 13:44.5
16 Vinny Troccoli Middle Park 13:48.2
17 Alex Colby Steamboat Springs 13:53.5
18 Graydon Walker Middle Park 13:56.2
19 Jace Peters Lake County 13:59.7
20 Aidan Duffy Eagle Valley 14:00.4
21 Eske Roennau Aspen 14:01.5
22 Lukas Bergsten Eagle Valley 14:02.3
23 Gray Barker Middle Park 14:02.8
24 Grahm Tuohy-Gaydos Evergreen 14:03.1
25 Owen Daly Battle Mountain 14:14.6
26 Caleb Haack Steamboat Springs 14:15.4
27 Gabe Rabanal Steamboat Springs 14:16.0
28 Zachary Footer Evergreen 14:21.1
29 James Gregory Poudre 14:25.8
30 Chase Weynand Steamboat Springs 14:33.1
31 Matt Koch Lake County 14:33.8
32 Jaydon Fryer Steamboat Springs 14:33.8
33 Mitch Meissner Steamboat Springs 14:35.3
34 Jonah Mocatta Summit 14:38.0
35 Noah Mortenson Steamboat Springs 14:42.1
36 Garret Moehring Battle Mountain 14:44.6
37 Andrew Olmsted Battle Mountain 14:45.3
38 Brody Nielsen Eagle Valley 14:47.3
39 Connor Larson Battle Mountain 14:49.0
40 Jp Viola Aspen 14:54.1
41 Evan Callahan Summit 14:54.5
42 Jackie Woods Eagle Valley 14:56.3
43 Matt Cairns Lake County 14:59.7
44 Nicolas Pillero Battle Mountain 15:01.9
45 Justin Arndt Evergreen 15:04.1
46 Will Kuhns Middle Park 15:10.5
47 Seamus Farrell Battle Mountain 15:11.7
48 Nathan Moody Eagle Valley 15:14.2
49 Kaden Williams Battle Mountain 15:20.8
50 Christian Skowron Summit 15:20.8
51 Deagen Fahrney Battle Mountain 15:23.1
52 Cole Weathers Eagle Valley 15:23.3
53 Jonathan Boyer Eagle Valley 15:23.9
54 Liam Goettelman Summit 15:24.0
55 Zachary Yoder Eagle Valley 15:24.6
56 Jacob Shriver Summit 15:26.0
57 Alex Purrington Evergreen 15:28.1
58 Lucas Dayton Summit 15:34.4
59 Thomas Guercio Battle Mountain 15:35.8
60 David Ross Battle Mountain 15:37.8
61 Ethan Pyke Battle Mountain 15:38.8
62 Kyle Vogelbacher Middle Park 15:39.5
63 Clay Humphries Eagle Valley 15:41.8
64 Xander Dalke Steamboat Springs 15:45.5
65 Markus Dewire Aspen 15:47.0
66 Nico O'Connell Vail Mountain 15:50.7
67 Andrew Kostick Eagle Valley 15:56.5
68 Zachary Lindall Battle Mountain 15:57.2
69 Jacob Allen Battle Mountain 15:57.4
70 Peter Vos Summit 15:58.0
71 Jeremiah Kelley Steamboat Springs 16:05.1
72 Jake Drever Eagle Valley 16:12.6
73 Hayden Krueger Battle Mountain 16:12.7
74 Sean Kraemer Evergreen 16:12.7
75 Tristan Trantow Colorado Rocky Mountain 16:17.1
76 Oliver Barwell Evergreen 16:29.5
77 Jack Canonico Poudre 16:55.3
78 Alexander Viola Vail Mountain 16:55.9
79 Bryce Pfuetze Poudre 16:56.3
80 Townes Bakke Nederland 17:30.4
81 Paul Masters Nederland 17:32.0
82 Benjamin Nichols Nederland 18:03.6
83 Bodie Spinner Clear Creek 25:32.4
84 Ben Jeffers Clear Creek 45:18.0
* Ari Dennis Battle Mountain DNS