Class 4A regional tennis results & qualifiers

Results from the 2021 Class 4A girls tennis regionals, which includes info on who has qualified for the state championships.

Region 1
Position Place School Name
1 Singles 1st Ponderosa Grace Liberati
1 Singles 2nd Air Academy Lily Eller
1 Singles Alt Palmer Ridge Alexis Ellison
2 Singles 1st Palmer Ridge Tessa Rothwell
2 Singles 2nd Ponderosa McKenna Coakley
2 Singles Alt Air Academy Samantha Cordasco
3 Singles 1st Palmer Ridge Lyna Truong
3 Singles 2nd Air Academy Mia Kardell
3 Singles Alt Discovery Canyon Lannie Wilson
1 Doubles 1st Palmer Ridge Alexandra Yuzkiv & Charlotte Hauke
1 Doubles 2nd Ponderosa Riley Teague & London Hunter
1 Doubles Alt Discovery Canyon Ashleigh Sincock & Caroline Marshall
2 Doubles 1st Palmer Ridge Katie Betz & Katrina Weiskircher
2 Doubles 2nd Air Academy Tessa Stahnke & Molly Wells
2 Doubles Alt Pine Creek Elena Parker & Abigail Murry
3 doubles 1st Palmer Ridge Chelsea Young & Kaya Kimmey
3 Doubles 2nd Ponderosa Ellen Dunham & Sarah Toerber
3 Doubles Alt Pine Creek Aurora Gazetti & Abigail Tussey
4 Doubles 1st Palmer Ridge Cora Goodwin & Anna Glen
4 Doubles 2nd Pine Creek Grace Hu & Catherine Mooney
4 Doubles Alt Discovery Canyon Baylie Lindell & Jiliyn Boles
Region 2
Position Place School Name
1 Singles 1st Kent Denver Annie Manassee
1 Singles 2nd George Washington Leah Tiktin
1 Singles Alt Thomas Jefferson Lilly Mullin
2 Singles 1st Kent Denver Lizzie Elliott
2 Singles 2nd George Washington Alexis Dobyns
2 Singles Alt Denver South Lauren Woolsey
3 Singles 1st Kent Denver Annika Berry
3 Singles 2nd Thomas Jefferson Halie Stork
3 Singles Alt George Washington Joryann Dobyns
1 Doubles 1st Kent Denver Hanna Noyes & Kendall Adams
1 Doubles 2nd Denver South Carly McClung & Eleanor Vander Wall
1 Doubles Alt Littleton Isabelle Jones & Taryn Fortna
2 Doubles 1st Kent Denver Meredith Waters & Remi Peck
2 Doubles 2nd Thomas Jefferson Stephanie Zabel & Juliana Wilson
2 Doubles Alt Denver South Anniyelli Anderson & Nathalie Arrua
3 doubles 1st Kent Denver Isabel Bragg & Olivia Murane
3 Doubles 2nd Denver South Violet Letendre & Ava Eiteljorg
3 Doubles Alt George Washington Josie Simonson & Ana DeZoten
4 Doubles 1st Kent Denver Sasha Berry & Kendall Kozlowski
4 Doubles 2nd Denver South Laney Pearson & Lina Murane
4 Doubles Alt George Washington Ella Pomeranz & Katie Jack
Region 3
Position Place School Name
1 Singles 1st Mullen Lauren Manwiller
1 Singles 2nd Evergreen Jennifer Lawrence
1 Singles Alt Denver North Maile Kilen
2 Singles 1st Mullen Lexi Yost
2 Singles 2nd Green Mountain Claire Jimenez
2 Singles Alt Evergreen Claire Pribble
3 Singles 1st Mullen Marin Smith
3 Singles 2nd Dakota Ridge Hannah Nau
3 Singles Alt Green Mountain Isabella Wittek
1 Doubles 1st Mullen Brooklyn Hanley & Parker Durand
1 Doubles 2nd Dakota Ridge Karis Adams & Charley Madlock
1 Doubles Alt Golden Morgan McCarter-Arnold & Nola Stewart
2 Doubles 1st Mullen Tierney Scanlan & Izzy Desjardins
2 Doubles 2nd Dakota Ridge Sindey Madlock & Aubri Roberts
2 Doubles Alt Green Mountain Sierra Longley & Lindsey Stranberg
3 doubles 1st Mullen Madeline Crites & Aubryanne Leugers
3 Doubles 2nd Dakota Ridge Avery Purcell & Avery Williams
3 Doubles Alt Golden Kieleigh Gorman & Campbell Traylor
4 Doubles 1st Dakota Ridge Hail Hill & Rebecca Harris
4 Doubles 2nd Mullen Renee Hoyt & Ciara Dailey
4 Doubles Alt Golden Sophia Wosk & Penelope Jones
Region 4
Position Place School Name
1 Singles 1st Loveland Beilynn Geiss
1 Singles 2nd Windsor Jillian Arnold
1 Singles Alt Mead Mackailee Longobricco
2 Singles 1st Thompson Valley Emmalee Dekkers
2 Singles 2nd Windsor Paige Schrader
2 Singles Alt Mead Kylie Zanini
3 Singles 1st Windsor Emmy Butler
3 Singles 2nd Thompson Valley Dasha Mulholland
3 Singles Alt Loveland Megan Lindsey
1 Doubles 1st Mead Lily Drouhard & Jaylyn Westenbroek
1 Doubles 2nd Windsor Brooklyn Nerby & Grace Johnson
1 Doubles Alt Loveland Emmy Barbatinni & Kelli Stucky
2 Doubles 1st Loveland Tara Jeffries & Scarlett Jeffries
2 Doubles 2nd Thompson Valley Allie Mertens & Carolina Goldsberry
2 Doubles Alt Greeley Central Arela Rodriguez & Zoey Drovdal
3 doubles 1st Loveland Brianna Fava & Sierra Lammers
3 Doubles 2nd Windsor Vivienne Penfold & Emma Scheuerman
3 Doubles Alt Thompson Valley Becca Wiersema & Camryn Wiersema
4 Doubles 1st Loveland Haley Vair & Libby Blanks
4 Doubles 2nd Mead Sophie Drouhard & Maggie Oster
4 Doubles Alt Windsor Makenna Straka & Hannah Scott
Region 5
Position Place School Name
1 Singles 1st Niwot Alys Pop
1 Singles 2nd Longmont Lauren Pavot
1 Singles Alt Erie Laina Kitlowski
2 Singles 1st Niwot Anna Sallee
2 Singles 2nd Silver Creek Gabrielle Gutierrez
2 Singles Alt Longmont Stella Rulon
3 Singles 1st Niwot Emily Creek
3 Singles 2nd Silver Creek Keely Weber
3 Singles Alt Centaurus Sarah Nickerson
1 Doubles 1st Niwot Caitlyn Fong & Georgia Lang
1 Doubles 2nd Silver Creek Claire Montgomery & Liana Kelly
1 Doubles Alt Longmont Molly Greff & Allison Brause
2 Doubles 1st Niwot Tehya Laughlin & Tracy Vu
2 Doubles 2nd Silver Creek Tori Garcala & Shenandoah Wavgh
2 Doubles Alt Longmont Gwendolyn Kamenides & Hailey Seamons
3 doubles 1st Silver Creek Meredith Emerson & Meghna Ravi
3 Doubles 2nd Longmont Zoey Shutes & Lilah Ruiz
3 Doubles Alt Erie Lucie Kareus & Francie Mueller
4 Doubles 1st Longmont Gracie Jennings & Annika Olson
4 Doubles 2nd Niwot Claire Butcher & Harper Behmer
4 Doubles Alt Silver Creek Lexy Gutierrez & Olivia Wisecup
Region 6
Position Place School Name
1 Singles 1st Cheyenne Mountain Maya Michalski
1 Singles 2nd Coronado Scarlet Leifer
1 Singles Alt Liberty Abigail Wilson
2 Singles 1st Cheyenne Mountain Brooke Ballenger
2 Singles 2nd Coronado Margot Ane
2 Singles Alt Lewis-Palmer Avery Trowbridge
3 Singles 1st Cheyenne Mountain Taylor Stadjuhar
3 Singles 2nd Coronado Georgia Sharbino
3 Singles Alt Rampart Audrey Houser
1 Doubles 1st Cheyenne Mountain Kate Twede & Ruby Muhl
1 Doubles 2nd Lewis-Palmer Carissa O'Donnell & Emma Ackerman
1 Doubles Alt Coronado Lilia Emrich & Gracie Nowlan
2 Doubles 1st Lewis-Palmer Ellie Flinn & Chloe Hart
2 Doubles 2nd Cheyenne Mountain Emma Delich & Katie Delich
2 Doubles Alt Liberty Jill Pollary & Madison Donaldson
3 doubles 1st Cheyenne Mountain Hope Lewis & Hannah Koury
3 Doubles 2nd Coronado Sophie Urban & Maycie Rogers
3 Doubles Alt Rampart Taylor Colosimo & Taylor Donohue
4 Doubles 1st Cheyenne Mountain Raina Land & Jessica Fahrney
4 Doubles 2nd Lewis-Palmer Allisyn Unks & Tayla Heritsch
4 Doubles Alt Coronado Ana Lucia Ferguson & Lynnea Waddell
Region 7
Position Place School Name
1 Singles 1st Pueblo East Malaya Pendon
1 Singles 2nd Pueblo West McKenna Lough
1 Singles Alt Canon City Mackenzie Claflin
2 Singles 1st Canon City Ali Todesko
2 Singles 2nd Pueblo West Jaea Sanchez
2 Singles Alt Pueblo Centennial Jenna Lewis
3 Singles 1st Pueblo West Jordan Hunt
3 Singles 2nd Pueblo Centennial Elanor Cooper
3 Singles Alt Mesa Ridge Jena Plattenberger
1 Doubles 1st Pueblo West Raeann Savage & Lyndsey Aguilar
1 Doubles 2nd Pueblo Centennial Audriana Sauceda & Ambrea Pena
1 Doubles Alt Canon City Angelina Ontiveros & Nathania Smith
2 Doubles 1st Mesa Ridge Aubree Krupp & Ariadna Martinez
2 Doubles 2nd Canon City Anna Baker & Alyssa Rupp
2 Doubles Alt Pueblo West Shelby James & Savannah Baca
3 doubles 1st Mesa Ridge Chris Valenzuela & Alysia Benedict
3 Doubles 2nd Pueblo West Olivia Day & Lindsey Stevenson
3 Doubles Alt Canon City Tearing Mick & Macy Paschall
4 Doubles 1st Mesa Ridge Aolony Moreno & Brianna Ortiz
4 Doubles 2nd Pueblo West Brooke Waller & Ashley Schlup
4 Doubles Alt Canon City Alison Messer & Tanna Mock
Region 8
Position Place School Name
1 Singles 1st Grand Junction Emma Aubert
1 Singles 2nd Montrose Cora Blowers
1 Singles Alt Durango Jeanette Baker
2 Singles 1st Grand Junction Emma Thompson
2 Singles 2nd Montrose Andie Blowers
2 Singles Alt Grand Junction Central Curtice Hansen
3 Singles 1st Grand Junction Charlie King
3 Singles 2nd Durango Mia Boughton
3 Singles Alt Grand Junction Central Jessica Warner
1 Doubles 1st Grand Junction Kylie Hanks & Natalie Hanks
1 Doubles 2nd Grand Junction Central Adi Hill & Jordan Bauer
1 Doubles Alt Montrose Rhyan Neary & Melaina Yender
2 Doubles 1st Grand Junction Emma Rose & Lizzie Ballard
2 Doubles 2nd Durango Adwyn Chowen & Juliet DiGiacomo
2 Doubles Alt Grand Junction Central Lenah Anderson & Tsifira Berger
3 doubles 1st Grand Junction Kinya Tate & Madison Sites
3 Doubles 2nd Durango Adalalde Cady & Lola Bradshaw
3 Doubles Alt Grand Junction Central Jennika Anderson & Alexis Wickham
4 Doubles 1st Durango Ellie McLean & Hazel Cleaves
4 Doubles 2nd Grand Junction Central Caysee Calton & Claire Dziwisz
4 Doubles Alt Grand Junction Lily Echanove & Juliette Berry