A complete schedule and scoreboard for football's top-10 teams during Week 4 of the 2020 season.

Class 5A
1 Cherry Creek 4-0
Friday: W 45-0 at Overland
2 Valor Christian 4-0
Friday: W 63-21 vs. Castle View
3 Columbine 4-0
Thursday: W 32-3 vs. Mullen
4 Pomona 4-0
Saturday: W 33-14 at Arvada West
5 Eaglecrest 4-0
Friday: W 23-13 at Arapahoe
6 Fairview 4-0
Friday: W 43-32 vs. Legacy
7 Legend 4-0
Friday: W 49-0 vs. Chaparral
8 Ralston Valley 3-1
Thursday: W 28-13 vs. Lakewood
9 Grandview 2-2
Friday: W 49-21 vs. Smoky Hill
10 Regis Jesuit 3-1
Friday: W 42-0 at Douglas County
Class 4A
1 Dakota Ridge 4-0
Friday: W 57-3 at Wheat Ridge
2 Palmer Ridge 4-0
Friday: W 42-20 vs. (7) Montrose
3 Pine Creek 2-0
Friday: W 59-14 vs. Doherty
4 Ponderosa 4-0
Saturday: W 45-14 at Grand Junction
5 Loveland 4-0
Friday: W 14-3 vs. Monarch
6 Broomfield 4-0
Friday: W 26-13 vs. Heritage
7 Montrose 3-1
Friday: L 20-42 at (2) Palmer Ridge
8 Pueblo West 3-1
Friday: L 21-35 vs. (9) Fountain-Fort Carson
9 Fountain-Fort Carson 4-0
Friday: W 35-21 at (8) Pueblo West
10 Skyline 4-0
Friday: W 41-12 at Greeley Central
Class 3A
1 Roosevelt 4-0
Friday: W 48-0 vs. Battle Mountain
2 Lutheran 4-0
Friday: W 50-18 vs. Pueblo County
3 Durango 3-0
Saturday: W 17-8 vs. Evergreen
4 Pueblo South 2-0
Saturday: W 28-7 vs. Pueblo East
5 Mead 3-1
Friday: W 42-0 at Northridge
6 Holy Family 4-0
Friday: W 63-14 vs. Mitchell
7 Green Mountain 3-1
Friday: L 24-31 at (8) Palisade
8 Palisade 3-1
Friday: W 31-24 vs. (7) Green Mountain
9 Fort Morgan 3-1
Friday: W 60-14 vs. Thompson Valley
10 Canon City 3-0
Monday: W 42-7 at Pueblo Central
Class 2A
1 Resurrection Christian 4-0
Saturday: W 47-0 vs. (8) University
2 Delta 4-0
Friday: W 28-10 vs. Englewood
3 Sterling 4-0
Friday: W 46-26 vs. Valley
4 Lamar 3-1
Saturday: L 8-22 at (5) Pagosa Springs
5 Pagosa Springs 4-0
Saturday: W 22-8 vs. (4) Lamar
6 Eaton 3-1
Saturday: W 28-0 vs. (10) Brush
7 Platte Valley 3-1
Thursday: W 49-6 at Fort Lupton
8 University 2-2
Saturday: L 0-47 at (1) Resurrection Christian
9 Woodland Park 2-2
Friday: L 23-27 at Moffat County
10 Brush 1-3
Saturday: L 0-28 at (6) Eaton
Class 1A
1 Limon 4-0
Friday: W 42-12 at Wiggins
2 Strasburg 4-0
Friday: W 42-0 vs. Bennett
3 Florence 4-0
Friday: W 49-7 vs. Bayfield
4 Centauri 4-0
Friday: W 73-0 vs. Ignacio
5 Wray 4-0
Saturday: W 27-7 vs. (7) Holyoke
6 Hotchkiss 4-0
Friday: W 42-0 at Olathe
7 Holyoke 2-1
Saturday: L 7-27 at (5) Wray
8 Meeker 3-1
Friday: W 44-0 vs. Cedaredge
9 Colorado Springs Christian 3-1
Friday: W 42-0 vs. Rocky Ford
10 Highland 2-2
Friday: W 48-7 vs. Prospect Ridge Academy
8-man
1 Sedgwick County 3-0
Monday: W 56-8 vs. (10) Holly
2 Fowler 4-0
Friday: W 66-0 vs. McClave
3 Sanford 4-0
Friday: W 36-12 vs. (6) Dove Creek
4 Mancos 4-0
Friday: W -0 at Sangre de Cristo
5 Merino 4-0
Saturday: W 44-12 at Haxtun
6 Dove Creek 3-1
Friday: L 12-36 at (3) Sanford
7 Crowley County 2-0
Off this week.
8 Rangely 4-0
Friday: W 44-6 vs. Hayden
9 Pikes Peak Christian 3-1
Saturday: L 6-12 vs. Dolores Huerta Prep
10 Holly 2-0
Monday: L 8-56 at (1) Sedgwick County
6-man
1 Fleming 4-0
Thursday: W 68-19 vs. Peetz
2 Stratton/Liberty 3-0
Off this week.
3 Cheyenne Wells 4-0
Friday: W 45-6 at Genoa-Hugo
4 Granada 4-0
Friday: W 67-60 vs. (7) Cheraw
5 Eads 3-1
Friday: W 64-20 at Cotopaxi
6 Prairie 3-1
Saturday: W 63-22 at North Park
7 Cheraw 3-1
Friday: L 60-67 at (4) Granada
8 Briggsdale 2-1
Off this week.
9 Kit Carson 2-1
Off this week.
10 Hi-Plains 1-1
Off this week.