A complete schedule and scoreboard for football's top-10 teams during Week 2 of the 2020 season.

Class 5A
1 Cherry Creek 2-0
Friday: W 49-7 at (10) Cherokee Trail
2 Columbine 2-0
Friday: W 34-10 vs. Arvada West
3 Valor Christian 2-0
Friday: W 49-0 vs. Rock Canyon
4 Pomona 2-0
Thursday: W 42-0 at Lakewood
5 Ralston Valley 2-0
Thursday: W 21-3 vs. Mullen
6 Grandview 1-1
Thursday: L 42-43 vs. (7) Eaglecrest
7 Eaglecrest 2-0
Thursday: W 43-42 at (6) Grandview
8 Regis Jesuit 2-0
Thursday: W 42-0 at Chaparral
9 Fairview 2-0
Friday: W 26-7 vs. Rocky Mountain
10 Cherokee Trail 0-2
Friday: L 7-49 vs. (1) Cherry Creek
Class 4A
1 Pine Creek 0-0
Off this week.
2 Dakota Ridge 2-0
Thursday: W 48-14 at Bear Creek
3 Palmer Ridge 2-0
Friday: W 49-0 vs. Grand Junction
4 Broomfield 2-0
Friday: W 30-21 vs. Brighton
5 Ponderosa 2-0
Saturday: W 47-0 at Grand Junction Central
6 Montrose 2-0
Friday: W 28-27 at Fruita Monument
7 Loveland 2-0
Friday: W 51-0 vs. Greeley Central
8 Pueblo West 2-0
Friday: W 33-0 vs. Air Academy
9 Fountain-Fort Carson 2-0
Friday: W 61-28 at Vista Ridge
10 Skyline 2-0
Thursday: W 61-20 at Greeley West
Class 3A
1 Mead 1-1
Friday: L 20-21 at (5) Roosevelt
2 Pueblo South 0-0
Off this week.
3 Durango 1-0
Saturday: W 64-0 at Mitchell
4 Discovery Canyon 1-1
Friday: L 17-57 at (10) Lutheran
5 Roosevelt 2-0
Friday: W 21-20 vs. (1) Mead
6 Palisade 2-0
Thursday: W 49-15 vs. Battle Mountain
7 Fort Morgan 2-0
Thursday: W 41-21 vs. Frederick
8 Holy Family 2-0
Friday: W 41-15 vs. Lewis-Palmer
9 Green Mountain 2-0
Friday: W 31-0 at Conifer
10 Lutheran 2-0
Friday: W 57-17 vs. (4) Discovery Canyon
Class 2A
1 Delta 2-0
Friday: W 31-21 vs. (10) University
2 Resurrection Christian 2-0
Saturday: W 63-0 vs. Arvada
3 Sterling 2-0
Friday: W 14-10 vs. (5) Eaton
4 Lamar 2-0
Saturday: W 41-7 vs. Bayfield
5 Eaton 1-1
Friday: L 10-14 at (3) Sterling
6 Platte Valley 2-0
Friday: W 34-13 at Weld Central
7 Pagosa Springs 2-0
Thursday: W 46-6 vs. Alamosa
8 La Junta 1-1
Friday: L 7-45 vs. Pueblo County
9 Woodland Park 2-0
Saturday: W 34-0 vs. Elizabeth
10 University 1-1
Friday: L 21-31 at (1) Delta
Class 1A
1 Limon 2-0
Saturday: W 35-0 at (10) Highland
2 Strasburg 2-0
Friday: W 60-0 vs. Prospect Ridge Academy
3 Meeker 2-0
Friday: W 48-0 vs. Gunnison
4 Florence 2-0
Friday: W 48-6 vs. Rocky Ford
5 Centauri 2-0
Friday: W 69-0 vs. Dolores
6 Holyoke 1-0
Off this week.
7 Colorado Springs Christian 2-0
Friday: W 2-0 vs. Trinidad
8 Wray 2-0
Friday: W 40-6 at Wiggins
9 Hotchkiss 2-0
Friday: W 51-14 vs. Paonia
10 Highland 0-2
Saturday: L 0-35 vs. (1) Limon
8-man
1 Sedgwick County 2-0
Friday: W 41-0 vs. Akron
2 Fowler 2-0
Saturday: W 48-6 vs. Wiley
3 Dayspring Christian Academy 1-1
Friday: L 36-38 at Haxtun
4 Sanford 2-0
Friday: W 46-8 vs. Sangre de Cristo
5 Mancos 2-0
Friday: W 52-12 at Norwood
6 Merino 2-0
Saturday: W 48-6 vs. Caliche
7 Pikes Peak Christian 2-0
Saturday: W 40-28 vs. Calhan
8 Crowley County 2-0
Friday: W 59-12 vs. McClave
9 West Grand 0-0
Off this week.
10 Dove Creek 2-0
Friday: W 41-12 at Sargent
6-man
1 Stratton/Liberty 2-0
Friday: W 66-27 vs. (7) Eads
2 Fleming 2-0
Saturday: W 56-6 vs. North Park
3 Prairie 1-0
Monday: at (9) Briggsdale
4 Cheyenne Wells 2-0
Saturday: W 66-38 at (8) Hi-Plains
5 Kit Carson 2-0
Friday: W 40-6 at Kiowa
6 Granada 2-0
Friday: W 74-13 vs. Manzanola
7 Eads 1-1
Friday: L 27-66 at (1) Stratton/Liberty
8 Hi-Plains 1-1
Saturday: L 38-66 vs. (4) Cheyenne Wells
9 Briggsdale 1-0
Monday: vs. (3) Prairie
10 Branson/Kim 1-1
Saturday: L 12-16 vs. Walsh