State skiing: Start lists for nordic and alpine events

State skiing Kristen Anderson Vail Mountain generic

(Ryan Casey/CHSAANow.com)

Complete starting lists for the 2019 state skiing championships in Durango, which are Feb. 21-22.

Find a schedule for the championships here.

Boys

Alpine: Slalom
Order Bib Name Class Team
1 607 Reece Titus Senior Nederland
2 216 Brendan Droll Senior Middle Park
3 411 Joey Hodge Sophomore Summit
4 383 Nico O'connell Sophomore Vail Mountain
5 770 Alex Ulrich Sophomore Evergreen
6 500 Alden Wade Sophomore Steamboat Springs
7 299 Luke Miyawaki Sophomore Colorado Rocky Mountain
8 98 Brandon Pennell Senior Clear Creek
9 614 Trey Thorpe Senior Aspen
10 965 Miles Bronson Junior Durango
11 251 Michael Dean Sophomore Platte Canyon
12 162 Aiden Urbine Freshman Lake County
13 27 Will Bettenhausen Freshman Battle Mountain
14 221 Sam Parker Sophomore Middle Park
15 95 Ben Jeffers Sophomore Clear Creek
16 960 Jian Cohen Sophomore Durango
17 241 Palmer Lyons Sophomore Platte Canyon
18 640 Talus Lantz Senior Nederland
19 798 Cam Woodland Senior Evergreen
20 204 Mason Moorhusen Junior Middle Park
21 80 Kellen Eno Junior Clear Creek
22 29 Max Timm Senior Battle Mountain
23 298 Ramon Torva Junior Colorado Rocky Mountain
24 565 Reed Beidleman Senior Aspen
25 167 Ethan Zeiset Freshman Lake County
26 963 Levi Tichi Freshman Durango
27 501 Kai Scott Sophomore Steamboat Springs
28 380 Robert Harnick Senior Vail Mountain
29 401 Ryan Adis Senior Summit
30 502 Sam Clyncke Junior Steamboat Springs
31 208 Zach Niedzqiecki Freshman Middle Park
32 28 Dominik Lettovsky Senior Battle Mountain
33 567 Ethan deMoraes Senior Aspen
34 620 Max Lynch Junior Nederland
35 381 Shane Cole Senior Vail Mountain
36 404 Jeremiah Vaille Junior Summit
37 766 Alex Kim Senior Evergreen
38 55 Avery Schell Senior Clear Creek
39 777 Ryan Charter Sophomore Evergreen
40 228 Casey Myers Sophomore Middle Park
41 636 Kale Lantz Junior Nederland
42 610 JP Simpson Junior Aspen
43 385 Will Brown Sophomore Vail Mountain
44 30 Dutch Schroeder Senior Battle Mountain
45 39 Bryce Jones Senior Battle Mountain
46 778 Josh Rosswork Senior Evergreen
47 389 Cole Pattison Freshman Vail Mountain
48 354 Carson McCue Sophomore Nederland
49 608 Charlie Olsen Sophomore Aspen
50 350 Paul Masters Freshman Nederland
51 601 James Kelly Sophomore Aspen
52 384 Alexander Viola Sophomore Vail Mountain
53 767 Clay Whitton Junior Evergreen
54 32 Wyatt Nelson Senior Battle Mountain
55 756 Griffin Terry Freshman Evergreen
56 42 Casey Cope Senior Battle Mountain
57 573 Alex Ilic Senior Aspen
58 611 Carter Tomasko Junior Nederland
59 390 Mackay Pattison Sophomore Vail Mountain
60 797 Ryan Bierman Sophomore Evergreen
61 635 Sean Jordaan Junior Nederland
62 382 Theo Marston Senior Vail Mountain
63 35 Jackson Borg Senior Battle Mountain
64 574 Christian Kelly Sophomore Aspen
65 566 Davis Colon Sophomore Aspen
66 626 Lars Luscher Junior Nederland
67 36 Quinn Peterson Junior Battle Mountain
68 780 David Erikson Sophomore Evergreen
69 606 Jake Morgan Freshman Aspen
70 43 Jimmy Hancock Junior Battle Mountain
71 600 Townes Bakke Freshman Nederland
72 612 Adler Mueller Senior Nederland
73 31 Xander Armistead Freshman Battle Mountain
74 609 John Schille Freshman Aspen
75 613 Hank Sweeney Sophomore Aspen
76 627 Parker Newby Sophomore Nederland
77 34 Orion Adelman Freshman Battle Mountain
78 33 Ashton Russell Sophomore Battle Mountain
79 572 Dyer Hunting Sophomore Aspen
80 629 Quinn Olsson Senior Nederland
81 815 Seamus Farrell Freshman Battle Mountain
82 628 Hatcher Edmondson Sophomore Nederland
83 568 Tyler Dollahan Senior Aspen
84 632 Conner Bergeson Freshman Nederland
85 46 Lucas Zivelonghi Junior Battle Mountain
86 564 Henry Barth Senior Aspen
87 605 Liam Mazzotta Senior Aspen
88 602 Jackson Kruse Senior Aspen
89 616 Lucca Trapani Senior Aspen
90 254 Sam Hatz Junior Platte Canyon
91 158 Kyle Rongstad Sophomore Lake County
92 297 Langdon Dresser Sophomore Colorado Rocky Mountain
93 969 Harry LeSage Sophomore Durango
94 238 Chris Long Junior Platte Canyon
Alpine: Giant Slalom
Order Bib Name Class Team
1 299 Luke Miyawaki Sophomore Colorado Rocky Mountain
2 969 Harry LeSage Sophomore Durango
3 408 Brennan Creen Senior Summit
4 381 Shane Cole Senior Vail Mountain
5 614 Trey Thorpe Senior Aspen
6 80 Kellen Eno Junior Clear Creek
7 162 Aiden Urbine Freshman Lake County
8 27 Will Bettenhausen Freshman Battle Mountain
9 766 Alex Kim Senior Evergreen
10 216 Brendan Droll Senior Middle Park
11 501 Kai Scott Sophomore Steamboat Springs
12 354 Carson McCue Sophomore Nederland
13 221 Sam Parker Sophomore Middle Park
14 960 Jian Cohen Sophomore Durango
15 241 Palmer Lyons Sophomore Platte Canyon
16 95 Ben Jeffers Sophomore Clear Creek
17 55 Avery Schell Senior Clear Creek
18 798 Cam Woodland Senior Evergreen
19 167 Ethan Zeiset Freshman Lake County
20 500 Alden Wade Sophomore Steamboat Springs
21 380 Robert Harnick Senior Vail Mountain
22 298 Ramon Torva Junior Colorado Rocky Mountain
23 607 Reece Titus Senior Nederland
24 567 Ethan deMoraes Senior Aspen
25 411 Joey Hodge Sophomore Summit
26 204 Mason Moorhusen Junior Middle Park
27 29 Max Timm Senior Battle Mountain
28 770 Alex Ulrich Sophomore Evergreen
29 620 Max Lynch Junior Nederland
30 565 Reed Beidleman Senior Aspen
31 98 Brandon Pennell Senior Clear Creek
32 28 Dominik Lettovsky Senior Battle Mountain
33 401 Ryan Adis Senior Summit
34 502 Sam Clyncke Junior Steamboat Springs
35 382 Theo Marston Senior Vail Mountain
36 208 Zach Niedzqiecki Freshman Middle Park
37 74 Lutz Nino Junior Clear Creek
38 640 Talus Lantz Senior Nederland
39 767 Clay Whitton Junior Evergreen
40 30 Dutch Schroeder Senior Battle Mountain
41 569 Noah Forman Sophomore Aspen
42 390 Mackay Pattison Sophomore Vail Mountain
43 38 Aaron Galehr Freshman Battle Mountain
44 606 Jake Morgan Freshman Aspen
45 388 Austin Morris Freshman Vail Mountain
46 777 Ryan Charter Sophomore Evergreen
47 636 Kale Lantz Junior Nederland
48 608 Charlie Olsen Sophomore Aspen
49 778 Josh Rosswork Senior Evergreen
50 36 Quinn Peterson Junior Battle Mountain
51 389 Cole Pattison Freshman Vail Mountain
52 611 Carter Tomasko Junior Nederland
53 610 JP Simpson Junior Aspen
54 635 Sean Jordaan Junior Nederland
55 756 Griffin Terry Freshman Evergreen
56 385 Will Brown Sophomore Vail Mountain
57 39 Bryce Jones Senior Battle Mountain
58 32 Wyatt Nelson Senior Battle Mountain
59 601 James Kelly Sophomore Aspen
60 350 Paul Masters Freshman Nederland
61 383 Nico O'connell Sophomore Vail Mountain
62 42 Casey Cope Senior Battle Mountain
63 574 Christian Kelly Sophomore Aspen
64 627 Parker Newby Sophomore Nederland
65 612 Adler Mueller Senior Nederland
66 566 Davis Colon Sophomore Aspen
67 35 Jackson Borg Senior Battle Mountain
68 573 Alex Ilic Senior Aspen
69 43 Jimmy Hancock Junior Battle Mountain
70 626 Lars Luscher Junior Nederland
71 31 Xander Armistead Freshman Battle Mountain
72 600 Townes Bakke Freshman Nederland
73 613 Hank Sweeney Sophomore Aspen
74 609 John Schille Freshman Aspen
75 34 Orion Adelman Freshman Battle Mountain
76 572 Dyer Hunting Sophomore Aspen
77 564 Henry Barth Senior Aspen
78 238 Chris Long Junior Platte Canyon
79 158 Kyle Rongstad Sophomore Lake County
80 297 Langdon Dresser Sophomore Colorado Rocky Mountain
81 254 Sam Hatz Junior Platte Canyon
82 967 Blake Ridgway Freshman Durango
83 251 Michael Dean Sophomore Platte Canyon
Nordic: Classic
Nail Number Bib Name School
1 101 Cameron Wolfe Vail Mountain
2 102 Everett Olson Aspen
3 103 Peter Haynes Summit
4 104 Colt Whitley Aspen
5 105 Tyler Scholl Middle Park
6 106 Logan Moore Durango
7 107 Noah Wheeless Aspen
8 108 Sebastian Brower Middle Park
9 109 Quinten Weinberger Summit
10 110 Zachary Smith Summit
11 111 Wyatt Mortenson Steamboat Springs
12 112 Taiga Moore Aspen
13 113 Davis Krueger Battle Mountain
14 114 Anders Weiss Aspen
15 115 Noah Bodewes Durango
16 116 Jack Jones Summit
17 117 Conner Lenhard Lake County
18 118 Sam Haynes Summit
19 119 Henry Barth Aspen
20 120 Jacob Ammon Summit
21 121 Alex Holinka Middle Park
22 122 Gray Wasson Summit
23 123 Will Rose Aspen
24 124 Alexander Morano Summit
25 125 Cobe Freeburn Durango
26 126 David Reilly Battle Mountain
27 127 Max Timm Battle Mountain
28 128 Christopher Rohlf Summit
29 129 Caleb White Summit
30 130 Tristan Wickland Evergreen
31 131 Jason Macaluso Battle Mountain
32 132 Tucker Neal Summit
33 133 Samuel Thebeau Summit
34 134 Chase Weynand Steamboat Springs
35 135 George Beck Aspen
36 136 Kimo Sullivan Middle Park
37 137 Guy Gordon Granger Middle Park
38 138 Aidan Duffy Eagle Valley
39 139 Ethan Callarman Middle Park
40 140 Mitchell Meissner Steamboat Springs
41 141 Grahm Tuohy-Gaydos Evergreen
42 142 Gabriel Rabanal Steamboat Springs
43 143 Alexander Bertonneau Summit
44 144 Matt Koch Lake County
45 145 Wil Cleveland Middle Park
46 146 Bryn Petersen Colorado Rocky Mountain
47 147 Ferguson St.John Eagle Valley
48 148 Isaiah Callarman Middle Park
49 149 Owen Daly Battle Mountain
50 150 Ari Dennis Battle Mountain
51 151 Lukas Bergsten Eagle Valley
52 152 Vinny Troccoli Middle Park
53 153 Graydon Walker Middle Park
54 154 Caden Klein Aspen
55 155 Gregory Townsend Ridge View Academy
56 156 JP Viola Aspen
57 157 Christian Kelly Aspen
58 158 Andrew Humble Aspen
59 159 Scout Edmondson Nederland
60 160 David Ross Battle Mountain
61 161 Nathaniel Swindle Steamboat Springs
62 162 TJ Guercio Battle Mountain
63 163 Nick Galambos Aspen
64 164 Adam Figgins Nederland
65 165 Theo Marston Vail Mountain
66 166 Luke Olmsted Battle Mountain
67 167 Quinn Wellman Steamboat Springs
68 168 Jeremiah Kelley Steamboat Springs
69 169 Justin Arndt Evergreen
70 170 Will Kuhns Middle Park
71 171 Evan Callahan Summit
72 172 Miles Jarnot Battle Mountain
73 173 Finn Leahy Colorado Rocky Mountain
74 174 Zach Footer Evergreen
75 175 Sam Frykholm Lake County
76 176 Cole Weathers Eagle Valley
77 177 Adler Mueller Nederland
78 178 Deagen Fahrney Battle Mountain
79 179 William Dietz Evergreen
80 180 Garret Moehring Battle Mountain
81 181 Bode Kostick Eagle Valley
82 182 Ryan Dowdy Poudre
83 183 Nino Lutz Clear Creek
84 184 Nicolas O’Connell Vail Mountain
85 185 Bryce Pfuetze Poudre
86 186 Andrew Feist Poudre
87 187 Taran Guin Clear Creek
88 188 Bodie Spinner Clear Creek
89 189 Jessy Dorton Summit
Nordic: Skate
Bib Start Time Name School
1 3:00:00 Aaron Sanders Middle Park
2 3:00:15 Alexander Bertonneau Summit
3 3:00:30 Grant Willis Battle Mountain
4 3:00:45 Bode Kostick Eagle Valley
5 3:01:00 Seamus Farrell Battle Mountain
6 3:01:15 Zach Yoder Eagle Valley
7 3:01:30 Jake Allen Battle Mountain
8 3:01:45 Joshua Keiser Battle Mountain
9 3:02:00 Alexander Morano Summit
10 3:02:15 Garret Moehring Battle Mountain
11 3:02:30 Theo Marston Vail Mountain
12 3:02:45 Evan Callahan Summit
13 3:03:00 Nick Galambos Aspen
14 3:03:15 Nate Moody Eagle Valley
15 3:03:30 TJ Guercio Battle Mountain
16 3:03:45 Justin Arndt Evergreen
17 3:04:00 Ian MacFarlane Eagle Valley
18 3:04:15 Zach Footer Evergreen
19 3:04:30 Isaiah Callarman Middle Park
20 3:04:45 Deagen Fahrney Battle Mountain
21 3:05:00 Will Rose Aspen
22 3:05:15 Gregory Townsend Ridge View Academy
23 3:05:30 Luke Tichi Durango
24 3:05:45 Matt Koch Lake County
25 3:06:00 Owen Daly Battle Mountain
26 3:06:15 Sam Frykholm Lake County
27 3:06:30 Quinn Wellman Steamboat Springs
28 3:06:45 Tucker Neal Summit
29 3:07:00 JP Viola Aspen
30 3:07:15 Christopher Rohlf Summit
31 3:07:30 Scout Edmondson Nederland
32 3:07:45 Christian Kelly Aspen
33 3:08:00 Guy Gordon Granger Middle Park
34 3:08:15 Lukas Bergsten Eagle Valley
35 3:08:30 Noah Wheeless Aspen
36 3:08:45 Caleb White Summit
37 3:09:00 Cole Weathers Eagle Valley
38 3:09:15 Caden Klein Aspen
39 3:09:30 Jacob Ammon Summit
40 3:09:45 Mitchell Meissner Steamboat Springs
41 3:10:00 Vinny Troccoli Middle Park
42 3:10:15 Gabriel Rabanal Steamboat Springs
43 3:10:30 Jack Jones Summit
44 3:10:45 Taiga Moore Aspen
45 3:11:00 Wil Cleveland Middle Park
46 3:11:15 Aidan Duffy Eagle Valley
47 3:11:30 Kimo Sullivan Middle Park
48 3:11:45 Bryn Petersen Colorado Rocky Mountain
49 3:12:00 Ferguson St.John Eagle Valley
50 3:12:15 Ethan Callarman Middle Park
51 3:12:30 Ari Dennis Battle Mountain
52 3:12:45 Zachary Smith Summit
53 3:13:00 George Beck Aspen
54 3:13:15 Davis Krueger Battle Mountain
55 3:13:30 Quinten Weinberger Summit
56 3:13:45 Alex Holinka Middle Park
57 3:14:00 Peter Haynes Summit
58 3:14:15 Anders Weiss Aspen
59 3:14:30 Grahm Tuohy-Gaydos Evergreen
60 3:14:45 Jason Macaluso Battle Mountain
61 3:15:00 Conner Lenhard Lake County
62 3:15:15 Colt Whitley Aspen
63 3:15:30 Chase Weynand Steamboat Springs
64 3:15:45 Max Timm Battle Mountain
65 3:16:00 Sebastian Brower Middle Park
66 3:16:15 David Reilly Battle Mountain
67 3:16:30 Tristan Wickland Evergreen
68 3:16:45 Cobe Freeburn Durango
69 3:17:00 Wyatt Mortenson Steamboat Springs
70 3:17:15 Henry Barth Aspen
71 3:17:30 Logan Moore Durango
72 3:17:45 Noah Bodewes Durango
73 3:18:00 Tyler Scholl Middle Park
74 3:18:15 Cameron Wolfe Vail Mountain
75 3:18:30 Everett Olson Aspen
76 3:18:45 Jessy Dorton Summit
77 3:19:00 Adam Figgins Nederland
78 3:19:15 Ethan Pyke Battle Mountain
79 3:19:30 Luke Olmsted Battle Mountain
80 3:19:45 Brody Nielson Eagle Valley
81 3:20:00 William Dietz Evergreen
82 3:20:15 Andrew Olmsted Battle Mountain
83 3:20:30 Graydon Walker Middle Park
84 3:20:45 David Ross Battle Mountain
85 3:21:00 Nathaniel Swindle Steamboat Springs
86 3:21:15 Will Cannon Summit
87 3:21:30 Gray Wasson Summit
88 3:21:45 Oliver Barwell Evergreen
89 3:22:00 Peter Vos Summit
90 3:22:15 Samuel Thebeau Summit
91 3:22:30 Miles Reid Summit
92 3:22:45 Jeremiah Kelley Steamboat Springs
93 3:23:00 Nicolas O’Connell Vail Mountain
94 3:23:15 Miles Jarnot Battle Mountain
95 3:23:30 Clay Humphries Eagle Valley
96 3:23:45 Finn Leahy Colorado Rocky Mountain
97 3:24:00 Sam Haynes Summit
98 3:24:15 Jack Canonico Poudre
99 3:24:30 Nino Lutz Clear Creek
100 3:24:45 Ryan Dowdy Poudre
101 3:25:00 Bodie Spinner Clear Creek
102 3:25:15 Bryce Pfuetze Poudre
103 3:25:30 Taran Guin Clear Creek

Girls

Alpine: Slalom
Order Bib Name Class Team
1 239 Roslyn Beckfield Senior Platte Canyon
2 373 Rachel Conley Junior Vail Mountain
3 88 Elsie Gothman Sophomore Clear Creek
4 284 Fiona Ritchie Junior Colorado Rocky Mountain
5 202 Ella Wiser Sophomore Middle Park
6 142 Taylor Duel Sophomore Lake County
7 1 Gretchen Pavelich Senior Battle Mountain
8 447 Olyvia Snyder Freshman Summit
9 559 Levyn Thomas Senior Aspen
10 476 Ella Pietras Junior Steamboat Springs
11 956 Skylar Thorpe Junior Durango
12 363 Emily Creek Sophomore Nederland
13 746 Riza Pykkonen Sophomore Evergreen
14 3 Berit Frischholz Junior Battle Mountain
15 157 Gwen Ramsey Freshman Lake County
16 478 Annika Ort Freshman Steamboat Springs
17 617 Estelle Sweeney Senior Aspen
18 345 Michaela Thompson Junior Nederland
19 708 Kylee Ornstein Sophomore Evergreen
20 191 Bethanne Droll Sophomore Middle Park
21 439 Jenna Sheldon Freshman Summit
22 370 Quinn Kelley Sophomore Vail Mountain
23 952 Analise Gates Senior Durango
24 211 Sofia Olsson Freshman Middle Park
25 143 Cassidy Gillis Sophomore Lake County
26 554 Edie Sherlock Sophomore Aspen
27 2 Kiana Brausch Junior Battle Mountain
28 477 Kendal Flake Senior Steamboat Springs
29 372 Alexa Anderson Junior Vail Mountain
30 953 Zoe Kiesel Freshman Durango
31 440 Sam Cheek Junior Summit
32 623 Savannah Jordaan Freshman Nederland
33 622 Anna Katnik Junior Nederland
34 4 Christina Lettovska Sophomore Battle Mountain
35 445 Paige Peterson Freshman Summit
36 155 Michaelah Main Sophomore Lake County
37 377 Lexi Linafelter Junior Vail Mountain
38 725 Monica Swiderski Junior Evergreen
39 547 Summer McSwain Junior Aspen
40 222 Morgan Lahrman Senior Middle Park
41 951 Claudia Luthy Junior Durango
42 479 AnnMarie Hackworthy Junior Steamboat Springs
43 337 Kate Skilbred Sophomore Nederland
44 375 Belle Ebner Junior Vail Mountain
45 434 Victoria Uglyar Freshman Summit
46 212 Mia Rimmer Sophomore Middle Park
47 5 Elle Young Freshman Battle Mountain
48 733 Amanda Norvell Senior Evergreen
49 482 Mae Thorp Junior Steamboat Springs
50 529 India Cardamone Senior Aspen
51 355 Ari Soto Sophomore Nederland
52 379 Tegan Sharfstein Freshman Vail Mountain
53 550 Kailey Murphy Freshman Aspen
54 717 Emma Williams Senior Evergreen
55 17 Addison Smith Senior Battle Mountain
56 432 Grace Karoly Senior Summit
57 480 Bryn O'Neil-Eliason Freshman Steamboat Springs
58 729 Erin Pointet Freshman Evergreen
59 6 Samantha Lindall Junior Battle Mountain
60 551 Annika Nichols Sophomore Aspen
61 486 Caroline Baur Freshman Steamboat Springs
62 333 Bella Lynch Freshman Nederland
63 444 Kenzie Ricardi Freshman Summit
64 744 Claire Bovard Junior Evergreen
65 352 Arianna McCue Senior Nederland
66 532 Alexandra Engelmann Sophomore Aspen
67 16 Kamryn Brausch Freshman Battle Mountain
68 481 Sophia Gowdy Sophomore Steamboat Springs
69 541 McKenna Kiker Senior Aspen
70 743 Onika Benson Senior Evergreen
71 15 Mia Carroll Senior Battle Mountain
72 338 Audrey Fries Senior Nederland
73 561 Annabelle Ward Senior Aspen
74 8 Ellie Nelson Sophomore Battle Mountain
75 747 Sophie Morgan Sophomore Evergreen
76 603 Lily Waldman Freshman Nederland
77 349 Abby Hall Junior Nederland
78 558 Virginia Tassi Junior Aspen
79 737 Claire Donlan Senior Evergreen
80 351 Emma Perkins Senior Nederland
81 536 Zoe Harbour Junior Aspen
82 721 Jacey Pfiffner Junior Evergreen
83 339 Carrera Horton Junior Nederland
84 714 Sadie Dillman Sophomore Evergreen
85 527 Ronnie Bedford Freshman Aspen
86 530 Kate Citron Senior Aspen
87 712 Abigail Stonefelt Sophomore Evergreen
88 335 Peyton Pearson Sophomore Nederland
89 542 Kaelyn Kroeger Sophomore Aspen
90 341 Brittany Lilja Sophomore Nederland
91 244 Sidney Mammoser Junior Platte Canyon
92 236 Aiyana Cooke Junior Platte Canyon
93 272 Eleanor Hicks Sophomore Colorado Rocky Mountain
94 60 Madi Kish Junior Clear Creek
95 82 Hannah Pedersen Junior Clear Creek
Alpine: Giant Slalom
Order Bib Name Class Team
1 432 Grace Karoly Senior Summit
2 202 Ella Wiser Sophomore Middle Park
3 476 Ella Pietras Junior Steamboat Springs
4 363 Emily Creek Sophomore Nederland
5 142 Taylor Duel Sophomore Lake County
6 952 Analise Gates Senior Durango
7 82 Hannah Pedersen Junior Clear Creek
8 1 Gretchen Pavelich Senior Battle Mountain
9 746 Riza Pykkonen Sophomore Evergreen
10 559 Levyn Thomas Senior Aspen
11 373 Rachel Conley Junior Vail Mountain
12 708 Kylee Ornstein Sophomore Evergreen
13 439 Jenna Sheldon Freshman Summit
14 370 Quinn Kelley Sophomore Vail Mountain
15 157 Gwen Ramsey Freshman Lake County
16 211 Sofia Olsson Freshman Middle Park
17 547 Summer McSwain Junior Aspen
18 956 Skylar Thorpe Junior Durango
19 3 Berit Frischholz Junior Battle Mountain
20 337 Kate Skilbred Sophomore Nederland
21 477 Kendal Flake Senior Steamboat Springs
22 333 Bella Lynch Freshman Nederland
23 478 Annika Ort Freshman Steamboat Springs
24 955 Juliana Gans Sophomore Durango
25 4 Christina Lettovska Sophomore Battle Mountain
26 725 Monica Swiderski Junior Evergreen
27 191 Bethanne Droll Sophomore Middle Park
28 143 Cassidy Gillis Sophomore Lake County
29 434 Victoria Uglyar Freshman Summit
30 377 Lexi Linafelter Junior Vail Mountain
31 617 Estelle Sweeney Senior Aspen
32 717 Emma Williams Senior Evergreen
33 379 Tegan Sharfstein Freshman Vail Mountain
34 2 Kiana Brausch Junior Battle Mountain
35 554 Edie Sherlock Sophomore Aspen
36 155 Michaelah Main Sophomore Lake County
37 623 Savannah Jordaan Freshman Nederland
38 482 Mae Thorp Junior Steamboat Springs
39 445 Paige Peterson Freshman Summit
40 5 Elle Young Freshman Battle Mountain
41 537 Gemma Hill Freshman Aspen
42 733 Amanda Norvell Senior Evergreen
43 440 Sam Cheek Junior Summit
44 622 Anna Katnik Junior Nederland
45 375 Belle Ebner Junior Vail Mountain
46 479 AnnMarie Hackworthy Junior Steamboat Springs
47 486 Caroline Baur Freshman Steamboat Springs
48 551 Annika Nichols Sophomore Aspen
49 6 Samantha Lindall Junior Battle Mountain
50 355 Ari Soto Sophomore Nederland
51 372 Alexa Anderson Junior Vail Mountain
52 484 Morgan Sauerbrey Junior Steamboat Springs
53 12 Kyden Fleischer Senior Battle Mountain
54 729 Erin Pointet Freshman Evergreen
55 336 Alexie Pearson Sophomore Nederland
56 550 Kailey Murphy Freshman Aspen
57 747 Sophie Morgan Sophomore Evergreen
58 352 Arianna McCue Senior Nederland
59 16 Kamryn Brausch Freshman Battle Mountain
60 541 McKenna Kiker Senior Aspen
61 351 Emma Perkins Senior Nederland
62 744 Claire Bovard Junior Evergreen
63 529 India Cardamone Senior Aspen
64 8 Ellie Nelson Sophomore Battle Mountain
65 536 Zoe Harbour Junior Aspen
66 743 Onika Benson Senior Evergreen
67 338 Audrey Fries Senior Nederland
68 17 Addison Smith Senior Battle Mountain
69 345 Michaela Thompson Junior Nederland
70 7 Leah Sandberg Sophomore Battle Mountain
71 558 Virginia Tassi Junior Aspen
72 335 Peyton Pearson Sophomore Nederland
73 532 Alexandra Engelmann Sophomore Aspen
74 14 Ashlee Ducharme Junior Battle Mountain
75 553 Tate Randel Senior Aspen
76 331 Lauren Wilson Senior Nederland
77 349 Abby Hall Junior Nederland
78 561 Annabelle Ward Senior Aspen
79 538 Macy Hopkinson Sophomore Aspen
80 527 Ronnie Bedford Freshman Aspen
81 239 Roslyn Beckfield Senior Platte Canyon
82 282 Lexi White Junior Colorado Rocky Mountain
83 236 Aiyana Cooke Junior Platte Canyon
84 60 Madi Kish Junior Clear Creek
85 272 Eleanor Hicks Sophomore Colorado Rocky Mountain
86 88 Elsie Gothman Sophomore Clear Creek
87 284 Fiona Ritchie Junior Colorado Rocky Mountain
88 237 Lisa Bezzant Senior Platte Canyon
Nordic: Classic
Nail Number Bib Name School
1 1 Tai-Lee Smith Summit
2 2 Noelle Resignolo Summit
3 3 Emma Blakslee Vail Mountain
4 4 Emma Barsness Aspen
5 5 Jordan Miner Aspen
6 6 Grace Johnson Battle Mountain
7 7 Naomi Harding Battle Mountain
8 8 Liz Harding Battle Mountain
9 9 Winter Boese Steamboat Springs
10 10 Elizabeth Barsness Aspen
11 11 Ariel Benney Lake County
12 12 Eva McDonough Aspen
13 13 Lola Vilafranco Colorado Rocky Mountain
14 14 Aubree Confer Summit
15 15 Elizabeth Barker Middle Park
16 16 Gabrielle Gully Battle Mountain
17 17 Halle Moore Durango
18 18 Maggi Congdon Steamboat Springs
19 19 Zoe Bennett-Manke Steamboat Springs
20 20 Jaden Phillips Evergreen
21 21 Opal Koning Summit
22 22 Hanna Knickrehm Summit
23 23 Kylie Kenny Aspen
24 24 Frances Farrell Battle Mountain
25 25 Samantha Lindall Battle Mountain
26 26 Inge Vandenberg Battle Mountain
27 27 Elliot Pribramsky Vail Mountain
28 28 Bronwyn Chesner Aspen
29 29 Helen Cross Nederland
30 30 Elizabeth Hammond Middle Park
31 31 Kendall Clark Aspen
32 32 Lexi Timm Battle Mountain
33 33 Elona Greene Lake County
34 34 Veronica Bassett Poudre
35 35 Edie Sherlock Aspen
36 36 Kiana Brausch Battle Mountain
37 37 Sloan Phillips Evergreen
38 38 Maclean Donovan Summit
39 39 Karlina Feduschak Eagle Valley
40 40 Claire Bohmer Steamboat Springs
41 41 Macayla Scheidt Steamboat Springs
42 42 Catcher Weynand Steamboat Springs
43 43 Margaret Redfern Steamboat Springs
44 44 Hannah Garvey Durango
45 45 Katherine Puc Summit
46 46 Gretta Gavette Colorado Rocky Mountain
47 47 Stef Wojcik Aspen
48 48 Maggie Barker Middle Park
49 49 Rachel Devlin Aspen
50 50 Katelyn Cimino Middle Park
51 51 Addison Smith Battle Mountain
52 52 Sarah Oberlander Poudre
53 53 Anne Hager Steamboat Springs
54 54 Abby Holm Lake County
55 55 Michaela Main Lake County
56 56 Greta Hansen Aspen
57 57 Cassidy Meyer Colorado Rocky Mountain
58 58 Selena Stoncius Middle Park
59 59 Christina Lettovska Battle Mountain
60 60 Berit Frischholz Battle Mountain
61 61 Bella Lynch Nederland
62 62 Lucia Anderson Battle Mountain
63 63 Isabel Inman Clear Creek
64 64 Tea Forrest Durango
65 65 Kelsen Ritter Evergreen
66 66 Jillian Lupinacci Clear Creek
67 67 Bridget Egan Clear Creek
68 68 Quinn Kelley Vail Mountain
69 69 Carmella Wright Poudre
70 70 Caitlyn Weathers Eagle Valley
Nordic: Skate
Bib Start Time Name School
111 4:00:00 Arianna McCue Nederland
112 4:00:15 Tea Forrest Durango
113 4:00:30 Katelyn Cimino Middle Park
114 4:00:45 Emma Stewart Steamboat Springs
115 4:01:00 Berit Frischholz Battle Mountain
116 4:01:15 Stef Wojcik Aspen
117 4:01:30 Katherine Puc Summit
118 4:01:45 Claire Bohmer Steamboat Springs
119 4:02:00 Maclean Donovan Summit
120 4:02:15 Quinn Kelley Vail Mountain
121 4:02:30 Gretta Gavette Colorado Rocky Mountain
122 4:02:45 Margaret Redfern Steamboat Springs
123 4:03:00 Elona Greene Lake County
124 4:03:15 Addison Smith Battle Mountain
125 4:03:30 Anne Hager Steamboat Springs
126 4:03:45 Rachel Devlin Aspen
127 4:04:00 Bella Lynch Nederland
128 4:04:15 Michaela Main Lake County
129 4:04:30 Helen Cross Nederland
130 4:04:45 Catcher Weynand Steamboat Springs
131 4:05:00 Macayla Scheidt Steamboat Springs
132 4:05:15 Morgan Holm Lake County
133 4:05:30 Hanna Knickrehm Summit
134 4:05:45 Sloan Phillips Evergreen
135 4:06:00 Maggie Barker Middle Park
136 4:06:15 Frances Farrell Battle Mountain
137 4:06:30 Kristina Bodewes Durango
138 4:06:45 Cassidy Meyer Colorado Rocky Mountain
139 4:07:00 Bronwyn Chesner Aspen
140 4:07:15 Samantha Lindall Battle Mountain
141 4:07:30 Veronica Bassett Poudre
142 4:07:45 Karlina Feduschak Eagle Valley
143 4:08:00 Opal Koning Summit
144 4:08:15 Inge Vandenberg Battle Mountain
145 4:08:30 Lexi Timm Battle Mountain
146 4:08:45 Kendall Clark Aspen
147 4:09:00 Elizabeth Barsness Aspen
148 4:09:15 Maggi Congdon Steamboat Springs
149 4:09:30 Jaden Phillips Evergreen
150 4:09:45 Gabrielle Gully Battle Mountain
151 4:10:00 Aubree Confer Summit
152 4:10:15 Kiana Brausch Battle Mountain
153 4:10:30 Edie Sherlock Aspen
154 4:10:45 Elliot Pribramsky Vail Mountain
155 4:11:00 Elizabeth Barker Middle Park
156 4:11:15 Elizabeth Hammond Middle Park
157 4:11:30 Ariel Benney Lake County
158 4:11:45 Kylie Kenny Aspen
159 4:12:00 Hayley Diemar Battle Mountain
160 4:12:15 Emma Blakslee Vail Mountain
161 4:12:30 Lola Vilafranco Colorado Rocky Mountain
162 4:12:45 Emma Barsness Aspen
163 4:13:00 Zoe Bennett-Manke Steamboat Springs
164 4:13:15 Naomi Harding Battle Mountain
165 4:13:30 Liz Harding Battle Mountain
166 4:13:45 Eva McDonough Aspen
167 4:14:00 Jordan Miner Aspen
168 4:14:15 Noelle Resignolo Summit
169 4:14:30 Grace Johnson Battle Mountain
170 4:14:45 Winter Boese Steamboat Springs
171 4:15:00 Claire Potter Poudre
172 4:15:15 Bridget Egan Clear Creek
173 4:15:30 Madelynn Potter Poudre
174 4:15:45 Isabel Inman Clear Creek
175 4:16:00 Nevaeha Burgess Clear Creek
176 4:16:15 Kelsen Ritter Evergreen
177 4:16:30 Hannah Garvey Durango
178 4:16:45 Caitlyn Weathers Eagle Valley