A complete schedule and scoreboard for football's top-10 teams during Week 7 of the 2018 season.

Class 5A
1 Cherry Creek 7-0
Friday: W 2-0 vs. Arapahoe
2 Valor Christian 7-0
Saturday: W 42-0 at Rock Canyon
3 Columbine 7-0
Friday: W 41-16 at Lakewood
4 Eaglecrest 7-0
Thursday: W 51-8 at Overland
5 Pomona 5-2
Thursday: W 41-27 at Arvada West
6 Grandview 6-1
Friday: W 28-0 at (7) Cherokee Trail
7 Cherokee Trail 6-1
Friday: L 0-28 vs. (6) Grandview
8 Ralston Valley 6-1
Friday: W 45-0 vs. Mullen
9 Fairview 6-1
Thursday: W 55-28 at Horizon
10 ThunderRidge 6-1
Friday: W 18-13 at Highlands Ranch
Class 4A
1 Loveland 6-0
Friday: W 28-3 at Monarch
2 Pine Creek 5-1
Saturday: W 2-0 vs. Cheyenne Mountain
3 Montrose 6-0
Friday: W 54-28 at (5) Heritage
4 Broomfield 5-1
Friday: W 35-6 at Windsor
5 Heritage 5-1
Friday: L 28-54 vs. (3) Montrose
6 Longmont 4-2
Friday: L 18-42 at (8) Greeley West
7 Ponderosa 4-2
Saturday: W 21-7 at Denver South
8 Greeley West 5-1
Friday: W 42-18 vs. (6) Longmont
9 Fruita Monument 4-2
Saturday: W 57-24 at Centaurus
10 Pueblo West 4-2
Friday: W 48-14 vs. Liberty
Class 3A
1 Erie 6-0
Thursday: W 48-0 at Northridge
2 Discovery Canyon 6-0
Friday: W 63-0 vs. Littleton
3 Palmer Ridge 4-2
Friday: W 58-6 at Lutheran
4 Palisade 5-1
Thursday: W 49-20 vs. Steamboat Springs
5 Harrison 6-0
Saturday: W 42-0 vs. Falcon
6 Thomas Jefferson 6-0
Friday: W 38-22 at Lewis-Palmer
7 Holy Family 5-1
Saturday: W 40-7 at Denver North
8 Pueblo East 4-2
Friday: W 41-0 at Pueblo South
9 Durango 4-2
Friday: W 33-8 vs. Pueblo Centennial
10 Fort Morgan 5-1
Friday: W 27-21 at Roosevelt
Class 2A
1 La Junta 6-0
Friday: W 40-7 at Elizabeth
2 Platte Valley 6-0
Friday: W 50-0 vs. Fort Lupton
3 Rifle 6-0
Friday: W 34-7 at (10) Delta
4 Bayfield 4-1
Off this week.
5 Resurrection Christian 6-0
Friday: W 44-7 vs. University
6 Basalt 6-0
Friday: W 34-0 vs. Coal Ridge
7 Salida 6-0
Friday: W 35-7 at Pagosa Springs
8 Eaton 5-1
Friday: W 34-18 vs. The Academy
9 Kent Denver 5-1
Friday: W 35-13 at Englewood
10 Delta 4-2
Friday: L 7-34 vs. (3) Rifle
Class 1A
1 Limon 6-0
Saturday: W 40-6 vs. Yuma
2 Strasburg 5-1
Friday: W 18-0 at Highland
3 Centauri 5-1
Friday: W 45-8 at Monte Vista
4 Peyton 6-0
Friday: W 46-0 vs. John Mall
5 Burlington 5-1
Friday: W 13-10 at (9) Holyoke
6 Crowley County 5-1
Saturday: W -0 vs. Trinidad
7 Meeker 3-2
Friday: W 34-0 at Cedaredge
8 Wray 4-2
Friday: W 48-22 vs. Wiggins
9 Holyoke 5-1
Friday: L 10-13 vs. (5) Burlington
10 Colorado Springs Christian 5-1
Friday: W 47-0 at Buena Vista
8-man
1 Sedgwick County 6-0
Saturday: W 44-6 at Dayspring Christian Academy
2 West Grand 6-0
Off this week.
3 Hoehne 5-1
Friday: W 54-20 vs. (8) Holly
4 Caliche 5-1
Friday: W 28-14 vs. Merino
5 Mancos 6-0
Saturday: W 34-18 at (6) Sanford
6 Sanford 5-1
Saturday: L 18-34 vs. (5) Mancos
7 Rangely 5-1
Friday: W 58-12 vs. Hayden
8 Holly 4-2
Friday: L 20-54 at (3) Hoehne
9 Akron 4-2
Friday: W 58-16 at Byers
10 Sargent 4-2
Friday: W 57-0 vs. Sangre de Cristo
6-man
1 Stratton/Liberty 6-0
Friday: W 52-12 vs. (9) Granada
2 Kit Carson 6-0
Friday: W 58-20 at Walsh
3 Otis 4-2
Friday: L 28-32 at Briggsdale
4 Prairie 4-2
Friday: W 58-12 vs. Weldon Valley
5 Peetz 4-2
Friday: W 58-26 vs. Flagler/Hi-Plains
6 Arickaree/Woodlin 4-1
Saturday: W 39-14 vs. (7) Idalia
7 Idalia 3-3
Saturday: L 14-39 at (6) Arickaree/Woodlin
8 Cheyenne Wells 4-2
Saturday: W 61-7 vs. Eads
9 Granada 3-3
Friday: L 12-52 at (1) Stratton/Liberty
10 Mountain Valley 5-0
Friday: W 41-14 at Manzanola