A complete schedule and scoreboard for football's top-10 teams during Week 4 of the 2018 season.

Class 5A
1 Cherry Creek 4-0
Thursday: W 35-34 at (4) Pomona
2 Valor Christian 4-0
Friday: W 28-7 vs. (4A 1) Pine Creek
3 Columbine 4-0
Friday: W 41-16 at Highlands Ranch
4 Pomona 2-2
Thursday: L 34-35 vs. (1) Cherry Creek
5 Grandview 4-0
Saturday: W 49-7 vs. Fountain-Fort Carson
6 Eaglecrest 4-0
Friday: W 33-14 at Legacy
7 ThunderRidge 4-0
Thursday: W 41-20 vs. Horizon
8 Ralston Valley 3-1
Thursday: L 17-21 at (4A 2) Loveland
9 Fairview 3-1
Friday: W 49-14 vs. Doherty
10 Arvada West 4-0
Friday: W 40-0 vs. Wheat Ridge
Class 4A
1 Pine Creek 3-1
Friday: L 7-28 at (5A 2) Valor Christian
2 Loveland 3-0
Thursday: W 21-17 vs. (5A 8) Ralston Valley
3 Chatfield 3-1
Friday: L 27-38 vs. (10) Fruita Monument
4 Skyline 3-0
Friday: W 41-17 at Brighton
5 Rampart 3-1
Thursday: W 30-24 at Bear Creek
6 Broomfield 2-1
Off this week.
7 Montrose 3-0
Off this week.
8 Windsor 2-1
Thursday: W 40-7 at Silver Creek
9 Ponderosa 1-2
Off this week.
10 Fruita Monument 2-1
Friday: W 38-27 at (3) Chatfield
Class 3A
1 Erie 3-0
Off this week.
2 Pueblo East 3-1
Friday: L 7-15 at Pueblo West
3 Palisade 3-0
Friday: W 19-14 vs. Grand Junction Central
4 Discovery Canyon 4-0
Friday: W 52-34 at (6) Holy Family
5 Palmer Ridge 2-2
Friday: W 63-0 at Sand Creek
6 Holy Family 2-1
Friday: L 34-52 vs. (4) Discovery Canyon
7 Thomas Jefferson 3-0
Friday: W 22-14 at (9) Fort Morgan
8 Harrison 3-0
Friday: W 21-0 at Pueblo Centennial
9 Fort Morgan 2-1
Friday: L 14-22 vs. (7) Thomas Jefferson
10 Durango 2-2
Friday: W 32-16 vs. (2A 1) Bayfield
Class 2A
1 Bayfield 3-1
Friday: L 16-32 at (3A 10) Durango
2 La Junta 4-0
Friday: W 33-0 vs. (5) Kent Denver
3 Platte Valley 4-0
Saturday: W 26-7 at (7) Eaton
4 Resurrection Christian 3-0
Saturday: W 20-6 vs. The Classical Academy
5 Kent Denver 2-1
Friday: L 0-33 at (2) La Junta
6 Rifle 3-0
Friday: W 35-14 at Pueblo County
7 Eaton 2-1
Saturday: L 7-26 vs. (3) Platte Valley
8 Basalt 3-0
Friday: W 31-0 vs. Pagosa Springs
9 Salida 4-0
Friday: W 43-0 vs. (1A 10) Buena Vista
10 Berthoud 3-1
Friday: W 36-15 at Thompson Valley
Class 1A
1 Strasburg 3-0
Off this week.
2 Limon 3-0
Friday: W 25-16 vs. (9) Meeker
3 Burlington 2-1
Friday: W 34-29 vs. Lamar
4 Peyton 3-0
Friday: W 54-6 vs. Clear Creek
5 Centauri 2-1
Friday: W 39-9 vs. Olathe
6 Wray 2-1
Friday: W 28-0 at Cornerstone Christian Academy
7 Crowley County 3-1
Friday: W 33-10 at Yuma
8 Holyoke 3-0
Off this week.
9 Meeker 1-2
Friday: L 16-25 at (2) Limon
10 Buena Vista 2-1
Friday: L 0-43 at (2A 9) Salida
8-man
1 Sedgwick County 3-0
Friday: W 42-6 vs. (9) Akron
2 West Grand 4-0
Saturday: W 60-14 vs. Plateau Valley
3 Sargent 2-1
Saturday: L 20-38 at (10) Mancos
4 Fowler 2-1
Friday: W 53-8 at Swink
5 Hoehne 2-1
Friday: W 44-14 at Springfield
6 Holly 3-1
Friday: W 45-14 vs. Las Animas
7 Caliche 2-1
Friday: W 59-20 vs. Byers
8 Rangely 4-0
Friday: W 46-22 vs. Vail Christian
9 Akron 2-2
Friday: L 6-42 at (1) Sedgwick County
10 Mancos 3-0
Saturday: W 38-20 vs. (3) Sargent
6-man
1 Stratton/Liberty 3-0
Saturday: W 60-21 vs. (4) Peetz
2 Otis 3-0
Friday: W 59-55 at (5) Flagler/Hi-Plains
3 Kit Carson 3-0
Friday: W 70-6 at Eads
4 Peetz 1-2
Saturday: L 21-60 at (1) Stratton/Liberty
5 Flagler/Hi-Plains 2-1
Friday: L 55-59 vs. (2) Otis
6 Prairie 2-1
Friday: W 64-25 vs. North Park
7 Cheyenne Wells 3-0
Friday: W 55-42 vs. Walsh
8 Briggsdale 1-2
Friday: L 19-46 at Idalia
9 Cotopaxi 2-1
Friday: L 14-68 at Mountain Valley
10 Arickaree/Woodlin 2-1
Friday: W 76-56 at Granada