A complete schedule and scoreboard for football's top-10 teams during Week 2 of the 2018 season.

Class 5A
1 Cherry Creek 2-0
Friday: W 21-14 at Santa Margarita
2 Valor Christian 2-0
Friday: W 30-6 vs. Ponderosa
3 Columbine 2-0
Thursday: W 27-14 at University
4 Pomona 2-0
Thursday: W 49-6 vs. Bear Creek
5 Fairview 2-0
Thursday: W 43-0 vs. Evans
6 Grandview 2-0
Friday: W 28-21 at Highlands Ranch
7 Eaglecrest 2-0
Friday: W 55-41 at Fountain-Fort Carson
8 Ralston Valley 2-0
Thursday: W 45-14 at University
9 Arvada West 2-0
Friday: W 27-23 vs. Horizon
10 Mullen 2-0
Friday: W 35-28 vs. Doherty
Class 4A
1 Pine Creek 2-0
Friday: W 45-23 at Rio Rancho
2 Loveland 1-0
Thursday: W 47-0 vs. (3) Broomfield
3 Broomfield 1-1
Thursday: L 0-47 at (2) Loveland
4 Windsor 1-0
Friday: W 21-0 vs. (8) Vista Ridge
5 Chatfield 2-0
Saturday: W 52-42 at (7) Rampart
6 Fruita Monument 1-1
Friday: L 9-13 at Grand Junction Central
7 Rampart 1-1
Saturday: L 42-52 vs. (5) Chatfield
8 Vista Ridge 0-1
Friday: L 0-21 at (4) Windsor
9 Longmont 0-1
Thursday: L 26-42 at (3A 3) Pueblo East
10 Skyline 2-0
Friday: W 41-21 vs. (3A 5) Mead
Class 3A
1 Erie 2-0
Friday: W 35-14 at (10) Pueblo South
2 Palmer Ridge 1-1
Thursday: W 70-35 vs. Canon City
3 Pueblo East 2-0
Thursday: W 42-26 vs. (4A 9) Longmont
4 Palisade 1-0
Thursday: W 20-3 vs. (7) Durango
5 Mead 1-1
Friday: L 21-41 at (4A 10) Skyline
6 Holy Family 2-0
Friday: W 57-35 at Glenwood Springs
7 Durango 1-1
Thursday: L 3-20 at (4) Palisade
8 Thomas Jefferson 2-0
Friday: W 42-13 vs. Denver South
9 Discovery Canyon 2-0
Friday: W 31-8 vs. Roosevelt
10 Pueblo South 0-2
Friday: L 14-35 vs. (1) Erie
Class 2A
1 Bayfield 2-0
Friday: W 27-0 at San Juan
2 La Junta 2-0
Friday: W 24-14 vs. Pagosa Springs
3 Platte Valley 2-0
Friday: W 36-17 at Lutheran
4 Kent Denver 1-0
Thursday: W 49-6 vs. Grand Valley
5 Faith Christian 0-1
Friday: L 7-28 at (6) Resurrection Christian
6 Resurrection Christian 2-0
Friday: W 28-7 vs. (5) Faith Christian
7 Rifle 1-0
Friday: W 49-7 vs. Eagle Valley
8 Basalt 1-0
Friday: W 28-0 vs. Olathe
9 The Classical Academy 0-1
Thursday: L 20-22 vs. D'Evelyn
10 Bennett 1-0
Friday: W 62-0 vs. Ellicott
Class 1A
1 Strasburg 2-0
Friday: W 13-6 vs. (3) Burlington
2 Limon 1-0
Friday: W 41-7 vs. Lamar
3 Burlington 0-1
Friday: L 6-13 at (1) Strasburg
4 Centauri 1-0
Friday: W 38-0 at (7) Paonia
5 Wray 0-1
Off this week.
6 Peyton 1-0
Friday: W 41-0 at Florence
7 Paonia 0-1
Friday: L 0-38 vs. (4) Centauri
8 Crowley County 2-0
Friday: W 48-0 vs. Rye
9 Meeker 1-2
Friday: W 22-14 at Coal Ridge
10 Monte Vista 0-1
Friday: L 0-24 vs. Alamosa
8-man
1 Sedgwick County 1-0
Friday: W 40-8 vs. (4) Hoehne
2 West Grand 2-0
Friday: W 38-20 at (5) Caliche
3 Holly 1-1
Friday: L 6-8 at (8) Akron
4 Hoehne 0-1
Friday: L 8-40 at (1) Sedgwick County
5 Caliche 1-1
Friday: L 20-38 vs. (2) West Grand
6 Fowler 0-1
Friday: L 28-46 at (9) Sargent
7 Merino 2-0
Saturday: W 58-0 vs. Gilpin County
8 Akron 2-0
Friday: W 8-6 vs. (3) Holly
9 Sargent 1-0
Friday: W 46-28 vs. (6) Fowler
10 Sanford 1-0
Off this week.
6-man
1 Stratton/Liberty 1-0
Friday: W 66-23 vs. (4) Prairie
2 Otis 1-0
Off this week.
3 Kit Carson 1-0
Friday: W 73-6 vs. (10) La Veta
4 Prairie 0-1
Friday: L 23-66 at (1) Stratton/Liberty
5 Peetz 0-1
Off this week.
6 Fleming 0-1
Friday: L 20-26 vs. (8) Arickaree/Woodlin
7 Cheyenne Wells 1-0
Friday: W 43-24 at Genoa-Hugo
8 Arickaree/Woodlin 1-0
Friday: W 26-20 at (6) Fleming
9 Flagler/Hi-Plains 1-0
Friday: W 62-25 at Walsh
10 La Veta 0-1
Friday: L 6-73 at (3) Kit Carson