A complete schedule and scoreboard for football's top-10 teams during Week 2 of the 2016 season.

Class 5A
1 Pomona 2-1
Sat: W 42-0 vs. Fountain-Fort Carson
2 Mullen 2-1
Fri: W 17-0 vs. (4) Regis Jesuit
3 Grandview 2-0
Fri: W 50-49 at Murrieta Valley (Calif.)
4 Regis Jesuit 1-1
Fri: L 0-17 at (2) Mullen
5 Columbine 1-1
Off this week.
6 Valor Christian 1-2
Fri: W 21-17 vs. Greater Atlanta Christian
7 Cherry Creek 1-1
Fri: W 27-13 at Doherty
8 Ralston Valley 2-1
Fri: W 34-14 vs. Ferris (Wash.)
9 Eaglecrest 2-0
Fri: W 12-8 at ThunderRidge
10 Fairview 2-0
Fri: W 50-9 at Boulder
Class 4A
1 Windsor 1-1
Sat: L 7-19 at (7) Pine Creek
2 Denver South 2-0
Fri: W 28-21 vs. Mesa Ridge
3 Chatfield 2-0
Fri: W 53-7 vs. Palmer
4 Heritage 1-1
Fri: L 3-17 at Arapahoe
5 Loveland 2-0
Fri: W 27-18 at Thompson Valley
6 Pueblo South 2-0
Off this week.
7 Pine Creek 1-1
Sat: W 19-7 vs. (1) Windsor
8 Monarch 2-1
Thurs: L 18-21 at Rampart
9 Vista Ridge 1-1
Fri: W 49-0 vs. Sand Creek
10 Broomfield 1-1
Fri: W 21-14 at Wheat Ridge
Class 3A
1 Pueblo East 2-0
Fri: W 23-21 at Pueblo West
2 Fort Morgan 2-0
Fri: W 28-8 vs. Falcon
3 Discovery Canyon 2-0
Fri: W 42-14 at Brighton
4 Longmont 1-1
Thurs: W 30-3 vs. Greeley West
5 Roosevelt 1-1
Off this week.
6 Holy Family 2-0
Off this week.
7 Rifle 2-1
Fri: L 26-35 at Florence
8 Palisade 2-1
Fri: W 15-13 at Montrose
9 Evergreen 1-1
Fri: L 0-42 at Lewis-Palmer
10 Durango 1-2
Fri: L 12-24 at Piedra Vista (N.M.)
Class 2A
1 Kent Denver 3-0
Fri: W 27-12 at Faith Christian
2 Resurrection Christian 2-0
Off this week.
3 La Junta 2-0
Fri: W 32-7 at Alamosa
4 D'Evelyn 2-0
Fri: W 16-15 vs. Green Mountain
5 The Classical Academy 2-0
Fri: W 44-21 at Sterling
6 Bayfield 2-1
Fri: W 34-21 vs. Aztec (N.M.)
7 Delta 1-1
Fri: W 50-13 at (10) Moffat County
8 Platte Valley 1-1
Fri: W 26-12 at (9) Eaton
9 Eaton 1-1
Fri: L 12-26 vs. (8) Platte Valley
10 Moffat County 1-2
Fri: L 13-50 vs. (7) Delta
Class 1A
1 Buena Vista 2-0
Fri: W 36-23 at Salida
2 Paonia 1-0
Sat: W 28-13 vs. (9) Rye
3 Strasburg 2-0
Fri: W 55-44 at (5) Bennett
4 Crowley County 2-1
Fri: L 7-14 vs. (6) Limon
5 Bennett 1-1
Fri: L 44-55 vs. (3) Strasburg
6 Limon 2-0
Fri: W 14-7 at (4) Crowley County
7 Meeker 3-0
Sat: W 36-20 vs. Holyoke
8 Platte Canyon 2-0
Fri: W 32-8 at Wiggins
9 Rye 1-0
Sat: L 13-28 at (2) Paonia
10 Burlington 1-1
Fri: W 49-14 at St. Mary's
Class 8-man
1 Dayspring Christian 2-0
Sat: W 60-14 vs. Granada
2 Sargent 2-0
Sat: W 50-6 vs. Caliche
3 Sedgwick County 2-0
Fri: vs. Perkins County (Neb.)
4 Norwood 2-0
Fri: W 61-0 vs. Northwest (N.M.)
5 Akron 2-1
Fri: W 48-6 at Fowler
6 Hoehne 1-1
Fri: W 24-8 at Springfield
7 Merino 2-0
Off this week.
8 West Grand 2-0
Fri: W 42-14 vs. South Park
9 Haxtun 2-0
Sat: W 69-20 vs. Rocky Mountain Lutheran
10 Holly 2-0
Fri: W 29-0 at Swink
Class 6-man
1 Fleming 2-0
Off this week.
2 Kit Carson 2-0
Fri: W 42-26 at Cheraw
3 La Veta 2-0
Fri: W 79-64 at Walsh
4 Arickaree/Woodlin 2-0
Fri: W 46-22 at Pawnee
5 Eads 1-1
Fri: L 28-49 at Genoa-Hugo
6 Sierra Grande 2-0
Sat: W 46-6 vs. Mountain Valley
7 Cotopaxi 2-0
Sat: W 58-14 vs. Hanover
8 Stratton/Liberty 2-0
Fri: W 44-13 at Elbert
9 Briggsdale 2-0
Fri: W 65-53 vs. Prairie
10 Cheyenne Wells 1-0
Sat: W 60-0 at Branson/Kim