9   +   2   =  

4A state golf: Round One results and Round Two tee times

Individual and team results from the first round of Class 4A state golf. Also included: tee times for the second, and final, round.

Go to:

Individual results
Pos. Player School Total R1
1 Andrew Rademacher-Howe Silver Creek -1 69
T2 Glenn Workman Pueblo West E 70
T2 Isaac Petersilie Coronado E 70
4 Wilson Belk Cheyenne Mountain +1 71
T5 Jakob Rudosky Montezuma-Cortez +5 75
T5 Ross Macdonald Valor Christian +5 75
T7 Jackson Solem Silver Creek +6 76
T7 Josh Seiple Valor Christian +6 76
T7 Trevor Bogus Durango +6 76
T10 Jake Staiano Valor Christian +7 77
T10 Dylan Hall Vista Ridge +7 77
T12 Dalton Haase Silver Creek +8 78
T12 Chase Federico Pueblo South +8 78
T12 Turner Estes Cheyenne Mountain +8 78
T15 Coby Welch Valor Christian +9 79
T15 Skyler Miller Palisade +9 79
T17 Rhett Pedersen D'Evelyn +10 80
T17 Josh Ramirez Green Mountain +10 80
T17 Luke Toillion Niwot +10 80
T17 Bretton Krantz Windsor +10 80
T17 Cory Gillespie Durango +10 80
T17 Erik Sobeck Steamboat Springs +10 80
T17 Todd Millard Silver Creek +10 80
T17 Wes Moran Coronado +10 80
T25 Taylor Rodriguez Pueblo South +11 81
T25 Anthony Pedersen D'Evelyn +11 81
T25 Blake Becco Air Academy +11 81
T25 Kyle Peterson Evergreen +11 81
T25 Pat Shin Cheyenne Mountain +11 81
T30 Matt Casias Pueblo South +12 82
T30 Matt Yeager D'Evelyn +12 82
T30 Shawn Solem Berthoud +12 82
T30 Joe Lee Greeley Central +12 82
T30 Chandler Wilson Mullen +12 82
T35 Bo Ward Durango +13 83
T35 Braden Bentley Mesa Ridge +13 83
T35 Alex Gorman Broomfield +13 83
T38 Austin Burgess Coronado +14 84
T38 Dean Hall Vista Ridge +14 84
T38 Liam Short Evergreen +14 84
T38 Kyle Malazdrewicz Evergreen +14 84
T38 Nick Michas D'Evelyn +14 84
T43 Taylor Mickelson Thompson Valley +15 85
T43 Riley Willis Montrose +15 85
T43 Kyle Kleckner Coronado +15 85
T43 Brandon Martin Steamboat Springs +15 85
T47 Britt Walton Steamboat Springs +16 86
T47 Daniel Mastrobuono Ponderosa +16 86
T47 Owen Pasvogel Discovery Canyon +16 86
T47 Trevor Dean Thompson Valley +16 86
T47 Zane Sauer Montrose +16 86
T52 Justin Allenback Pueblo Centennial +17 87
T52 Jake Johnson Golden +17 87
T52 Harrison Wagnaar Erie +17 87
T52 Cameron Barnhardt Durango +17 87
T52 Bridger Ryan Broomfield +17 87
T57 Harris Butler Mullen +18 88
T57 Cole Anderson Cheyenne Mountain +18 88
T57 Jacob Trujillo Discovery Canyon +18 88
T60 Jeremy Mosser Golden +19 89
T60 Pierce Delacretaz Palmer Ridge +19 89
T60 Ryan Lococo Windsor +19 89
T60 Coleson Krantz Windsor +19 89
T60 Cody Steigerwald Air Academy +19 89
T60 Alex Liss Thompson Valley +19 89
66 Drew Harkins Ponderosa +20 90
T67 Forrest Weaver Niwot +21 91
T67 Hayden Trimble Thompson Valley +21 91
T69 Devin Bruecken Palmer Ridge +22 92
T69 Ross Galmon Elizabeth +22 92
T69 Joe Kuxhausen Mountain View +22 92
T69 Marcus Fenimore Lewis Palmer +22 92
T73 McKay Diedrich Canon City +23 93
T73 Blake Kuzava Green Mountain +23 93
T73 Adam Reigle Skyline +23 93
T73 Ty Caron Rifle +23 93
77 Tanner Caldarola Eagle Valley +26 96
T78 Sean Herr Elizabeth +27 97
T78 Cody Capwell Rifle +27 97
T78 Blake Reiher Delta +27 97
T78 Dakota Burns Pueblo Central +27 97
T82 Nick Inslee Centaurus +28 98
T82 Logan Gorman Mesa Ridge +28 98
T82 Kevin Titterton Ponderosa +28 98

Team results
Pos. Team Total R1
1 Silver Creek +13 223
  Jackson Solem +6 76
  Todd Millard +10 80
  Andrew Rademacher-Howe -1 69
  Dalton Haase +8 78
2 Valor Christian +18 228
  Josh Seiple +6 76
  Jake Staiano +7 77
  Ross Macdonald +5 75
  Coby Welch +9 79
3 Cheyenne Mountain +20 230
  Pat Shin +11 81
  Cole Anderson +18 88
  Turner Estes +8 78
  Wilson Belk +1 71
4 Coronado +24 234
  Austin Burgess +14 84
  Isaac Petersilie E 70
  Wes Moran +10 80
  Kyle Kleckner +15 85
5 Durango +29 239
  Trevor Bogus +6 76
  Cory Gillespie +10 80
  Bo Ward +13 83
  Cameron Barnhardt +17 87
6 Pueblo South +31 241
  Chase Federico +8 78
  Taylor Rodriguez +11 81
  Matt Casias +12 82
7 D'Evelyn +33 243
  Matt Yeager +12 82
  Anthony Pedersen +11 81
  Nick Michas +14 84
  Rhett Pedersen +10 80
8 Evergreen +39 249
  Kyle Peterson +11 81
  Liam Short +14 84
  Kyle Malazdrewicz +14 84
9 Steamboat Springs +41 251
  Britt Walton +16 86
  Erik Sobeck +10 80
  Brandon Martin +15 85
10 Thompson Valley +50 260
  Alex Liss +19 89
  Taylor Mickelson +15 85
  Trevor Dean +16 86
  Hayden Trimble +21 91
11 Ponderosa +64 274
  Daniel Mastrobuono +16 86
  Drew Harkins +20 90
  Kevin Titterton +28 98

Round Two tee times
Time Tee Player School
8:30 am 1 Dean Hall Vista Ridge
8:30 am 1 Liam Short Evergreen
8:30 am 1 Nick Michas D'Evelyn
8:30 am 10 Brandon Martin Steamboat Springs
8:30 am 10 Kyle Kleckner Coronado
8:30 am 10 Riley Willis Montrose
8:39 am 1 Braden Bentley Mesa Ridge
8:39 am 1 Austin Burgess Coronado
8:39 am 1 Kyle Malazdrewicz Evergreen
8:39 am 10 Taylor Mickelson Thompson Valley
8:39 am 10 Britt Walton Steamboat Springs
8:39 am 10 Daniel Mastrobuono Ponderosa
8:48 am 1 Shawn Solem Berthoud
8:48 am 1 Alex Gorman Broomfield
8:48 am 1 Bo Ward Durango
8:48 am 10 Owen Pasvogel Discovery Canyon
8:48 am 10 Trevor Dean Thompson Valley
8:48 am 10 Zane Sauer Montrose
8:57 am 1 Joe Lee Greeley Central
8:57 am 1 Matt Casias Pueblo South
8:57 am 1 Matt Yeager D'Evelyn
8:57 am 10 Bridger Ryan Broomfield
8:57 am 10 Cameron Barnhardt Durango
8:57 am 10 Harrison Wagnaar Erie
9:06 am 1 Pat Shin Cheyenne Mountain
9:06 am 1 Taylor Rodriguez Pueblo South
9:06 am 1 Chandler Wilson Mullen
9:06 am 10 Jake Johnson Golden
9:06 am 10 Justin Allenback Pueblo Centennial
9:06 am 10 Cole Anderson Cheyenne Mountain
9:15 am 1 Anthony Pedersen D'Evelyn
9:15 am 1 Blake Becco Air Academy
9:15 am 1 Kyle Peterson Evergreen
9:15 am 10 Harris Butler Mullen
9:15 am 10 Jacob Trujillo Discovery Canyon
9:15 am 10 Alex Liss Thompson Valley
9:24 am 1 Rhett Pedersen D'Evelyn
9:24 am 1 Todd Millard Silver Creek
9:24 am 1 Wes Moran Coronado
9:24 am 10 Cody Steigerwald Air Academy
9:24 am 10 Coleson Krantz Windsor
9:24 am 10 Jeremy Mosser Golden
9:33 am 1 Erik Sobeck Steamboat Springs
9:33 am 1 Josh Ramirez Green Mountain
9:33 am 1 Luke Toillion Niwot
9:33 am 10 Pierce Delacretaz Palmer Ridge
9:33 am 10 Ryan Lococo Windsor
9:33 am 10 Drew Harkins Ponderosa
9:42 am 1 Skyler Miller Palisade
9:42 am 1 Bretton Krantz Windsor
9:42 am 1 Cory Gillespie Durango
9:42 am 10 Forrest Weaver Niwot
9:42 am 10 Hayden Trimble Thompson Valley
9:42 am 10 Devin Bruecken Palmer Ridge
9:51 am 1 Dalton Haase Silver Creek
9:51 am 1 Turner Estes Cheyenne Mountain
9:51 am 1 Coby Welch Valor Christian
9:51 am 10 Joe Kuxhausen Mountain View
9:51 am 10 Marcus Fenimore Lewis Palmer
9:51 am 10 Ross Galmon Elizabeth
10:00 am 1 Dylan Hall Vista Ridge
10:00 am 1 Jake Staiano Valor Christian
10:00 am 1 Chase Federico Pueblo South
10:00 am 10 Adam Reigle Skyline
10:00 am 10 Blake Kuzava Green Mountain
10:00 am 10 McKay Diedrich Canon City
10:09 am 1 Jackson Solem Silver Creek
10:09 am 1 Josh Seiple Valor Christian
10:09 am 1 Trevor Bogus Durango
10:09 am 10 Ty Caron Rifle
10:09 am 10 Tanner Caldarola Eagle Valley
10:09 am 10 Blake Reiher Delta
10:18 am 1 Wilson Belk Cheyenne Mountain
10:18 am 1 Jakob Rudosky Montezuma-Cortez
10:18 am 1 Ross Macdonald Valor Christian
10:18 am 10 Cody Capwell Rifle
10:18 am 10 Dakota Burns Pueblo Central
10:18 am 10 Sean Herr Elizabeth
10:27 am 1 Andrew Rademacher-Howe Silver Creek
10:27 am 1 Glenn Workman Pueblo West
10:27 am 1 Isaac Petersilie Coronado
10:27 am 10 Kevin Titterton Ponderosa
10:27 am 10 Logan Gorman Mesa Ridge
10:27 am 10 Nick Inslee Centaurus