Volleyball standings

Complete volleyball standings across the state, updated every 20 minutes. Find daily volleyball scores here.

Use the menu below to navigate to the league of your choosing.

Go to: 5A | 4A | 3A | 2A | 1A

Class 5A

5A/4A Centennial
Team League Overall
Colorado Springs Metro
Team League Overall
Coronado 4-0 15-2
Rampart 4-0 11-5
Liberty 3-1 10-7
Pine Creek 2-1 8-8
Palmer 1-3 10-7
Fountain-Fort Carson 1-5 8-13
Doherty 1-5 5-12
5A/4A Continental
Team League Overall
Ponderosa 2-4 6-8
Highlands Ranch 6-0 14-1
Mountain Vista 5-1 12-2
Chaparral 5-1 11-4
Castle View 5-1 13-2
Rock Canyon 5-2 12-3
Legend 4-2 10-5
ThunderRidge 1-5 5-10
Douglas County 1-6 6-10
Regis Jesuit 0-7 0-16
Heritage 0-5 3-9
5A/4A Denver Prep
Team League Overall
Thomas Jefferson 5-0 13-3
George Washington 3-2 13-5
Kennedy 2-2 5-14
Denver North 1-3 2-14
Denver West 1-3 4-6
Denver East 4-0 10-5
Denver South 2-2 12-5
Lincoln 1-3 4-18
Far Northeast Warriors 0-4 7-10
5A/4A East Metro
Team League Overall
Vista PEAK Prep 6-1 11-5
Rangeview 7-0 11-5
Brighton 6-1 9-10
Prairie View 4-2 6-8
Aurora Central 4-2 9-10
Northglenn 2-3 5-9
Gateway 2-4 6-12
Westminster 2-5 4-12
Hinkley 2-6 6-14
Thornton 1-6 2-17
Adams City 0-6 3-13
Front Range
Team League Overall
Fossil Ridge 9-1 13-3
Rocky Mountain 8-1 15-1
Fort Collins 8-1 12-2
Legacy 7-2 13-7
Horizon 6-3 15-5
Broomfield 5-4 6-10
Loveland 4-5 11-5
Fairview 4-6 5-11
Boulder 3-6 10-10
Poudre 2-7 8-12
Monarch 2-7 6-9
Mountain Range 1-8 4-11
Greeley West 1-9 3-16
Jeffco
Team League Overall
Chatfield 4-1 13-3
Ralston Valley 4-1 8-9
Lakewood 4-1 9-7
Columbine 3-2 10-6
Bear Creek 2-3 5-10
Dakota Ridge 2-3 12-4
Arvada West 1-4 5-12
Pomona 0-5 7-9
5A/4A Southwestern
Team League Overall
Durango 5-1 11-4
Montrose 2-4 7-9
Fruita Monument 6-0 15-1
Grand Junction 1-5 5-10
Grand Junction Central 1-5 3-13

Class 4A

4A/3A Colorado 7
Team League Overall
Weld Central 4-0 14-4
Fort Lupton 3-1 7-8
Englewood 1-3 9-7
Fort Morgan 5-1 14-5
Skyview 4-3 7-8
Conifer 1-2 7-12
Alameda 1-4 7-9
Arvada 0-5 1-17
Colorado Springs Metro
Team League Overall
The Classical Academy 4-0 10-6
Canon City 5-0 10-6
Elizabeth 4-1 6-10
Mesa Ridge 3-1 6-9
Widefield 2-3 10-6
Woodland Park 2-3 5-13
Harrison 0-4 6-13
Sierra 0-4 5-10
Mitchell 0-4 3-12
Jeffco
Team League Overall
Valor Christian 6-0 12-3
D'Evelyn 5-1 13-1
Evergreen 4-2 11-5
Wheat Ridge 3-3 6-13
Green Mountain 3-3 8-10
Golden 2-4 6-9
Standley Lake 1-5 4-10
Littleton 0-6 4-11
Northern
Team League Overall
Niwot 11-1 14-2
Longmont 10-2 15-2
Thompson Valley 8-4 11-10
Mountain View 7-5 11-6
Greeley Central 5-7 7-9
Silver Creek 5-7 8-9
Northridge 2-10 6-10
Centaurus 0-12 3-18
4A/5A Pikes Peak
Team League Overall
Lewis-Palmer 5-0 17-0
Discovery Canyon 4-1 9-6
Palmer Ridge 4-1 15-2
Cheyenne Mountain 3-2 5-10
Air Academy 2-3 7-9
Falcon 0-5 5-12
Sand Creek 0-5 4-16
Vista Ridge 1-3 5-15
South Central
Team League Overall
Pueblo West 9-0 15-1
Pueblo County 6-2 13-3
Pueblo Centennial 5-4 8-10
Pueblo East 3-5 6-10
Pueblo South 2-6 2-14
Pueblo Central 0-8 3-13
Tri-Valley
Team League Overall
Holy Family 11-0 17-2
Windsor 10-1 11-5
Roosevelt 6-5 13-7
Berthoud 6-5 8-8
Erie 5-6 12-7
Mead 3-8 4-12
Frederick 3-8 9-11
Skyline 0-11 0-16
Western Slope
Team League Overall
Palisade 8-2 11-6
Glenwood Springs 8-2 14-2
Eagle Valley 7-2 10-6
Steamboat Springs 4-4 9-9
Battle Mountain 4-5 8-8
Rifle 1-8 4-13
Summit 0-9 3-12

Class 3A

Confluence
Team League Overall
Lotus School For Excellence 0-2 0-11
Eagle Ridge Academy 3-0 11-1
DSST: College View 4-1 6-2
Denver School of Science & Technology: Green Valley Ranch 3-1 8-9
Aurora West College Prep Academy 1-3 4-11
William Smith 0-3 0-11
Frontier
Team League Overall
Clear Creek 6-2 10-5
Middle Park 8-0 13-2
Lake County 9-1 11-7
Bennett 7-1 13-2
The Pinnacle 8-4 11-4
Denver Science & Tech Stapleton 5-3 13-4
Jefferson 6-4 12-5
The Academy 3-5 3-12
Platte Canyon 4-8 6-12
Arrupe Jesuit 3-9 4-14
KIPP Denver Collegiate 3-9 5-14
Sheridan 2-8 4-14
Bruce Randolph 0-10 2-15
Intermountain
Team League Overall
Centauri 10-0 18-0
Bayfield 7-2 11-6
Pagosa Springs 5-4 10-8
Alamosa 5-5 10-8
Montezuma-Cortez 2-8 6-12
Monte Vista 0-10 3-16
Metro
Team League Overall
Lutheran 7-0 14-2
Faith Christian 5-1 12-3
Bishop Machebeuf 5-2 13-3
Colorado Academy 5-2 10-6
Prospect Ridge Academy 4-3 11-3
Kent Denver 3-4 7-9
Peak to Peak 3-4 10-6
Jefferson Academy 1-6 7-9
St. Mary's Academy 1-6 7-9
SkyView Academy 0-6 5-10
Manual 0-0 9-11
Patriot
Team League Overall
Eaton 8-0 15-1
University 7-1 13-3
Valley 7-2 13-5
Resurrection Christian 6-2 12-4
Platte Valley 4-3 7-9
Sterling 5-4 12-5
Frontier Academy 4-4 10-7
Brush 2-6 4-13
Liberty Common 2-7 6-12
Strasburg 0-8 1-15
Estes Park 0-10 1-15
Tri-Peaks
Team League Overall
Buena Vista 9-0 12-2
Colorado Springs Christian 9-1 11-6
Lamar 9-1 18-2
Manitou Springs 7-2 9-7
Rye 6-4 10-7
La Junta 5-5 9-7
Florence 5-5 15-6
St. Mary's 5-5 6-10
The Vanguard School 2-6 6-13
James Irwin 2-8 6-12
Salida 1-7 3-13
Trinidad 1-9 4-17
Atlas Preparatory School 0-8 1-10
Western Slope
Team League Overall
Coal Ridge 8-0 15-0
Delta 6-1 12-5
Aspen 6-2 10-4
Cedaredge 4-3 11-8
Gunnison 4-3 8-7
Basalt 3-4 8-8
Grand Valley 3-4 5-11
Olathe 2-5 3-12
Moffat County 1-8 3-18
Roaring Fork 0-7 2-12

Class 2A

District 1
Team League Overall
Sargent 10-0 11-4
Sanford 9-3 11-6
Del Norte 8-3 10-6
Crested Butte 3-10 6-13
Center 1-7 2-12
District 2
Team League Overall
District 3
Team League Overall
Dolores 12-0 16-1
Telluride 8-3 13-4
Ridgway 6-3 9-5
Ignacio 6-5 7-9
Mancos 2-9 5-11
Norwood 1-11 3-14
District 4
Team League Overall
District 5
Team League Overall
District 6
Team League Overall
Hoehne 11-2 14-3
Swink 10-2 14-3
Fowler 10-3 14-4
John Mall 7-6 10-7
Rocky Ford 6-6 10-7
Las Animas 4-8 6-11
Crowley County 2-11 3-14
Swallows Charter Academy 0-12 4-13
District 7
Team League Overall
Union Colony Prep 9-1 15-3
Dayspring Christian Academy 7-2 14-2
Dawson School 7-3 12-4
Gilpin County 5-5 10-7
Twin Peaks Charter Academy 0-9 0-13
District 8
Team League Overall
Simla 7-0 15-2
Colorado Springs School 6-1 10-8
Calhan 5-2 11-6
Fountain Valley 3-3 9-6
Evangelical Christian 3-4 5-11
Ellicott 3-4 7-7
Peyton 2-4 2-15
Dolores Huerta Prep 0-6 1-13

Class 1A

District 1
Team League Overall
District 2
Team League Overall
Granada 0-4 2-11
District 3
Team League Overall
District 4
Team League Overall
Fleming 9-0 16-1
Briggsdale 7-3 13-4
Prairie 5-3 10-7
Weldon Valley 4-4 8-7
Longmont Christian 3-6 4-11
Heritage Christian 3-7 7-10
Peetz 1-8 1-16
Pawnee 1-8 3-15
District 5
Team League Overall
Otis 4-0 14-4
Flagler/Hi-Plains 4-1 12-6
Arickaree 3-1 13-4
Stratton/Liberty 1-1 9-7
Idalia 1-3 4-11
Bethune 1-4 3-14
Lone Star 0-4 0-8
District 6
Team League Overall
Sangre de Cristo 8-0 13-4
Creede 7-2 11-5
Antonito 7-3 10-10
Cotopaxi 4-4 10-6
Sierra Grande 4-4 5-10
Centennial 3-5 4-8
Mountain Valley/Moffat 0-9 0-17
District 7
Team League Overall
Kiowa 3-2 9-8
District 8
Team League Overall
Belleview Christian 6-0 16-1
Rocky Mountain Lutheran 5-1 13-5
Front Range Baptist 5-1 8-2
Denver Waldorf 4-3 7-7
Cornerstone Christian Academy 2-4 6-12
Beth Eden Baptist 1-4 4-8
Shining Mountain 0-6 1-14