A complete schedule and scoreboard for football's top-10 teams during Week 4 of the 2017 season.

Class 5A
1 Valor Christian 4-0
Friday: W 34-21 at (2) Pomona
2 Pomona 3-1
Friday: L 21-34 vs. (1) Valor Christian
3 Eaglecrest 4-0
Friday: W 28-14 vs. Cherokee Trail
4 Columbine 3-1
Friday: L 14-35 vs. (4A 3) Chatfield
5 Regis Jesuit 3-1
Saturday: W 24-0 at (9) Highlands Ranch
6 Grandview 2-2
Friday: L 20-40 at (7) Cherry Creek
7 Cherry Creek 3-1
Friday: W 40-20 vs. (6) Grandview
8 Mullen 2-3
Friday: L 28-31 at Bothell
9 Highlands Ranch 3-1
Saturday: L 0-24 vs. (5) Regis Jesuit
10 Fairview 4-0
Saturday: W 68-0 vs. Prairie View
Class 4A
1 Pine Creek 4-0
Friday: W 26-0 vs. Vista Ridge
2 Ponderosa 4-0
Friday: W 56-17 vs. Rampart
3 Chatfield 3-1
Friday: W 35-14 at (5A 4) Columbine
4 Windsor 3-1
Thursday: W 17-7 at Greeley West
5 Fruita Monument 5-0
Thursday: W 21-20 vs. Grand Junction Central
6 Loveland 4-0
Thursday: W 41-7 at Fort Collins
7 Pueblo West 4-0
Friday: W 31-7 at Dakota Ridge
8 Monarch 4-0
Saturday: W 14-10 at Brighton
9 Pueblo South 3-1
Friday: W 49-7 vs. Coronado
10 Broomfield 2-2
Saturday: W 49-14 at Greeley Central
Class 3A
1 Holy Family 4-0
Thursday: W 49-2 at Thompson Valley
2 Mead 4-0
Friday: W 38-14 at (9) Longmont
3 Silver Creek 3-1
Friday: L 27-29 vs. Roosevelt
4 Palmer Ridge 4-0
Thursday: W 49-28 at (7) Discovery Canyon
5 Fort Morgan 2-2
Friday: L 10-22 at Berthoud
6 Erie 4-0
Saturday: W 38-13 at Centaurus
7 Discovery Canyon 2-2
Thursday: L 28-49 vs. (4) Palmer Ridge
8 Durango 3-2
Friday: L 13-20 at (2A 2) Bayfield
9 Longmont 1-3
Friday: L 14-38 vs. (2) Mead
10 Thomas Jefferson 3-1
Friday: L 16-27 at Skyview
Class 2A
1 Kent Denver 4-0
Saturday: W 10-7 vs. (4) La Junta
2 Bayfield 4-0
Friday: W 20-13 vs. (3A 8) Durango
3 The Classical Academy 4-0
Friday: W 33-14 vs. Pueblo Central
4 La Junta 3-1
Saturday: L 7-10 at (1) Kent Denver
5 Platte Valley 4-0
Friday: W 35-6 vs. D'Evelyn
6 Sterling 3-1
Friday: W 48-28 at Eaton
7 Faith Christian 3-1
Friday: W 9-0 at Brush
8 Alamosa 3-1
Off this week.
9 Salida 4-0
Off this week.
10 Basalt 3-1
Friday: W 41-33 vs. Battle Mountain
Class 1A
1 Bennett 4-0
Friday: W 50-38 vs. Burlington
2 Meeker 4-0
Friday: W 30-7 vs. (8) Monte Vista
3 Strasburg 3-1
Saturday: W 14-12 at (4) Limon
4 Limon 3-1
Saturday: L 12-14 vs. (3) Strasburg
5 Centauri 5-0
Friday: W 35-7 at Buena Vista
6 Paonia 3-1
Friday: W 55-0 vs. Roaring Fork
7 Platte Canyon 3-0
Off this week.
8 Monte Vista 2-2
Friday: L 7-30 at (2) Meeker
9 Wray 2-2
Friday: L 6-17 vs. Cornerstone Christian Academy
10 Peyton 3-1
Friday: W 41-0 vs. Ellicott
8-man
1 Sedgwick County 4-0
Saturday: W 40-14 at Rangely
2 Dayspring Christian Academy 3-1
Saturday: L 37-44 vs. (8) Hoehne
3 Holly 3-0
Off this week.
4 Norwood 2-1
Friday: L 6-34 at Sargent
5 West Grand 4-0
Friday: W 52-2 vs. Pikes Peak Christian
6 Haxtun 4-0
Friday: W 40-0 at Kiowa
7 Fowler 4-0
Friday: W 39-8 at Wiley
8 Hoehne 3-1
Saturday: W 44-37 at (2) Dayspring Christian Academy
9 Merino 4-0
Saturday: W 14-8 vs. (10) McClave
10 McClave 3-1
Saturday: L 8-14 at (9) Merino
6-man
1 Stratton/Liberty 4-0
Friday: W 68-8 vs. Idalia
2 Peetz 3-0
Off this week.
3 Cheyenne Wells 4-0
Saturday: W 14-12 vs. (5) Kit Carson
4 Otis 4-0
Friday: W 55-0 vs. Edison
5 Kit Carson 3-1
Saturday: L 12-14 at (3) Cheyenne Wells
6 Prairie 4-0
Friday: W 71-7 at Weldon Valley
7 North Park 3-1
Saturday: W 47-42 at Briggsdale
8 Fleming 1-3
Saturday: L 34-50 at Hay Springs
9 Cotopaxi 4-0
Friday: W 59-18 at Primero
10 La Veta 3-1
Friday: W 64-7 vs. Antonito