State skiing: Day 1 results for Giant Slalom, Nordic Classic

ASPEN — The first day of the state skiing championships at Aspen Highlands is complete. Below are full results.

Girls

Team scores
Rank Team GS Classic Total
1 Aspen 150 159 309
2 Battle Mountain 149 138 287
3 Summit 140 146 286
4 Evergreen 157 125 282
5 Vail Mountain 95 174 269
6 Steamboat Springs 119 108 227
7 Middle Park 84 138 222
8 Eagle Valley 112 104 216
9 Nederland 150 43 193
10 Lake County 65 126 191
11 Clear Creek 81 87 168
12 Colorado Rocky Mountain 64 101 165
13 Platte Canyon 116 0 116
Giant Slalom
Pl Bib Year Team Name Run 1 Run 2 Total
1 486 Sr Steamboat Springs MacKenzie Gansamann  42.60 (1) 49.40 (1) 01:32.0
2 736 So Evergreen Mallorie Miller  43.52 (3) 49.78 (2) 01:33.3
3 371 Jr Vail Mountain Whitney Merriman  43.18 (2) 50.86 (4) 01:34.0
4 400 So Summit Giselle Thompson  44.53 (5) 50.81 (3) 01:35.3
5 5 Jr Battle Mountain Haley Frischholz  44.01 (4) 52.22 (5) 01:36.2
6 344 So Nederland Delaney Pratt  45.88 (9) 52.30 (6) 01:38.2
7 762 So Evergreen Brianna Bond  46.28 (11) 53.08 (10) 01:39.4
8 7 Sr Battle Mountain Abby Davidson  45.66 (6) 53.77 (12) 01:39.4
9 333 Jr Nederland Cassidy Donohue  45.70 (7) 53.78 (13) 01:39.5
10 535 Sr Aspen Pascale Augspurger  45.97 (10) 53.71 (11) 01:39.7
11 563 Fr Aspen Estelle Sweeney  47.53 (15) 52.80 (9) 01:40.3
12 561 Fr Aspen India Cardamone  48.13 (22) 52.31 (7) 01:40.4
13 562 Fr Aspen Ellie Oates  47.92 (18) 52.52 (8) 01:40.4
14 240 So Platte Canyon Alexandria Cregan  45.86 (8) 54.64 (15) 01:40.5
15 100 Jr Eagle Valley Zoe Braun  47.38 (13) 53.81 (14) 01:41.2
16 186 So Middle Park Emma Enebo  47.05 (12) 55.05 (16) 01:42.1
17 554 Sr Aspen Dolores Sharaf  47.41 (14) 55.51 (19) 01:42.9
18 709 So Evergreen Maude Pointet  48.05 (19) 55.37 (18) 01:43.4
19 343 Jr Nederland Natalie Platt  48.08 (20) 55.66 (21) 01:43.7
20 537 Sr Aspen Linzhi Douglass  47.80 (16) 56.30 (26) 01:44.1
21 441 Jr Summit McKenzie Hart  48.34 (23) 55.96 (23) 01:44.3
22 444 So Summit Gabrielle Myers  47.88 (17) 56.69 (30) 01:44.6
23 737 Jr Evergreen Maia Brownson  48.53 (24) 56.13 (24) 01:44.7
24 528 So Aspen Elli Gorsuch  49.26 (27) 55.58 (20) 01:44.8
25 449 So Summit Rachel Smith  49.49 (34) 55.70 (22) 01:45.2
26 732 Fr Evergreen Maddy Tokarski  50.26 (38) 55.12 (17) 01:45.4
27 1 Fr Battle Mountain Chloe Young  49.32 (32) 56.47 (28) 01:45.8
28 187 Jr Middle Park Laine Nabhan  49.29 (31) 56.67 (29) 01:46.0
29 731 Fr Evergreen Falyn Pykkonen  49.86 (36) 56.22 (25) 01:46.1
30 11 Jr Battle Mountain Katherine Harnick  49.26 (27) 56.87 (31) 01:46.1
31 556 Fr Aspen Annabelle Ward  49.27 (29) 56.94 (32) 01:46.2
32 433 Jr Summit Jill Bauer  48.72 (26) 57.64 (34) 01:46.4
33 253 Sr Platte Canyon Lindsay Dedrickson  48.57 (25) 58.28 (40) 01:46.9
34 342 Sr Nederland Brita Luscher  50.63 (41) 56.36 (27) 01:47.0
35 375 So Vail Mountain Alyssa Hilb  49.75 (35) 58.22 (37) 01:48.0
36 102 Jr Eagle Valley Shelby Essex  49.28 (30) 58.74 (41) 01:48.0
37 525 Fr Aspen McKenna Kiker  50.34 (39) 58.22 (37) 01:48.6
38 706 Fr Evergreen Emma Williams  50.75 (43) 58.06 (35) 01:48.8
39 336 Jr Nederland Taylor Folwell  50.74 (42) 58.24 (39) 01:49.0
40 714 Jr Evergreen Kaylie Pykkonen  50.10 (37) 59.06 (43) 01:49.2
41 705 Jr Evergreen Taylor Kitch-Ross  51.27 (49) 58.16 (36) 01:49.4
42 526 Sr Aspen Nikki Blizzard  50.57 (40) 59.46 (46) 01:50.0
43 282 Sr Colorado Rocky Mountain Erin Rush  49.32 (32) 1:01.07 (56) 01:50.4
44 536 Sr Aspen Lacey Newhard  51.09 (47) 59.32 (45) 01:50.4
45 487 Fr Steamboat Springs Caroline Lupori  51.53 (50) 59.23 (44) 01:50.8
46 170 Jr Lake County Maddie Redden  50.77 (45) 1:00.18 (50) 01:51.0
47 446 Sr Summit McKenna Ramsay  50.75 (43) 1:00.90 (55) 01:51.7
48 702 Jr Evergreen Malorie Mauthe  52.78 (56) 58.94 (42) 01:51.7
49 171 So Lake County Annemarie Duel  51.95 (51) 1:00.43 (51) 01:52.4
50 254 Sr Platte Canyon Jourdan Valentine  52.01 (52) 1:00.45 (52) 01:52.5
51 239 Jr Platte Canyon Michaela Rollins  52.48 (54) 1:00.12 (49) 01:52.6
52 431 Jr Summit Meagan Anderson  52.85 (57) 1:00.02 (48) 01:52.9
53 23 So Battle Mountain Gabriell Trueblood  53.51 (61) 59.80 (47) 01:53.3
54 719 Sr Evergreen Haily Norvell  52.08 (53) 1:01.69 (58) 01:53.8
55 559 Fr Aspen Elizabeth Reagan  52.62 (55) 1:01.16 (57) 01:53.8
56 8 So Battle Mountain Elizabeth Criss  53.19 (59) 1:00.76 (54) 01:54.0
57 6 So Battle Mountain Hanna Zivelonghi  53.31 (60) 1:00.69 (53) 01:54.0
58 443 Fr Summit Grace Karoly  53.13 (58) 1:02.04 (59) 01:55.2
59 105 So Eagle Valley Brynn Mehan  51.14 (48) 1:04.21 (63) 01:55.3
60 728 So Evergreen Anna Gottlieb  54.03 (63) 1:03.56 (62) 01:57.6
61 284 Sr Colorado Rocky Mountain Megan Cassetty  54.89 (66) 1:03.15 (60) 01:58.0
62 4 Jr Battle Mountain Julia Dramis  54.67 (65) 1:05.88 (64) 02:00.6
63 247 Sr Platte Canyon Payten Hollen  54.32 (64) 1:06.54 (65) 02:00.9
64 72 Fr Clear Creek Dyani Boucher  1:00.55 (68) 1:08.70 (66) 02:09.2
65 55 So Clear Creek Angelina Inman  1:00.89 (69) 1:11.70 (68) 02:12.6
66 86 So Clear Creek Arete Koepsel  1:03.76 (70) 1:09.24 (67) 02:13.0
67 480 Fr Steamboat Springs Paige VanArsdale  1:10.14 (72) 1:23.68 (69) 02:33.8
68 52 So Clear Creek Rylan Krems  1:09.00 (71) 1:24.83 (70) 02:33.8
69 527 Sr Aspen Nikki Cardamone  DNF 56.95 (33)
70 488 Fr Steamboat Springs Delaney Moon  DNF 1:03.34 (61)
71 378 Fr Vail Mountain Cather Descisciolo  48.10 (21) DNF
72 338 Jr Nederland Hannah Isenhart  50.81 (46) DNF
73 190 Jr Middle Park Sarah Bausano  53.52 (62) DNF
74 717 So Evergreen Lauren Ramsey  57.06 (67) DNF
75 283 Jr Colorado Rocky Mountain Elsa Maristany  DNF
76 9 Fr Battle Mountain Sadie Fitzgerald  DNF
77 727 Jr Evergreen Kit Bender  DSQ
Nordic Classic
Place Name School Time Points
1 Ruthie Boyd Summit 17:01.0 60
2 Bridget Donovan Vail Mountain 17:25.6 59
3 Maddie Donovan Vail Mountain 17:27.7 58
4 Annie Blakslee Vail Mountain 17:37.0 57
5 Natalie Bohlmann Steamboat Springs 18:21.1 56
6 Logan Mcnamee Aspen 18:30.5 55
7 Emma Blakslee Vail Mountain 18:33.6
8 Nina Beidleman Aspen 18:37.7 54
9 Noelle Resignolo Summit 18:58.7 53
10 Annika Malacinski Steamboat Springs 19:00.6 52
11 Natalie Platil* Evergreen 19:25.1 51
12 Chelsea Moore Aspen 19:44.8 50
13 Sierra Smith Middle Park 19:47.0 49
14 Megan Rossman Battle Mountain 19:47.1 48
15 Jozie Wille Aspen 19:49.8
16 Adair Pattillo Aspen 19:51.1
17 Emily Jensen Middle Park 20:24.9 47
18 Rychelle Denardo Battle Mountain 20:33.7 46
19 Caroline Benney Lake County 20:34.8 45
20 Elizabeth Constien Battle Mountain 20:35.6 44
21 Kim Sandbach Aspen 20:51.3
22 Kaela Fahrney Battle Mountain 20:52.6
23 Sarah Davidson Nederland 20:58.1 43
24 Maya Mcdonough Aspen 21:18.4
25 Rowen Gallagher Middle Park 21:20.3 42
26 Harper Powell Lake County 21:21.8 41
27 Ariel Benney Lake County 21:30.0 40
28 Katelyn Krehbiel Colorado Rocky Mountain 21:30.9 39
29 Sarah Smith Battle Mountain 21:37.8
30 Whitney White Lake County 21:37.9
31 Alex Raichart Battle Mountain 21:42.0
31 Molly Lenhard Lake County 21:42.0
33 Hazel Wille Aspen 21:45.3
34 Caitlin Schmitt Evergreen 21:45.7 38
35 Anna Belinski Aspen 21:55.0
36 Darby Howard Middle Park 21:56.9
37 Emily Cope Battle Mountain 21:58.9
38 Haley Frischholz* Battle Mountain 21:59.8
39 Phoebe Powell Lake County 22:11.6
40 Elizabeth Barker Middle Park 22:12.2
41 Jackie Williams Lake County 22:15.6
42 Michaela Mitchell Eagle Valley 22:26.2 37
43 Sofia Piliero Battle Mountain 22:49.9
44 Anna Gongaware Battle Mountain 22:56.1
45 Sarah Mcclain Middle Park 22:59.5
46 Jaden Phillips Evergreen 23:04.5 36
47 Rose Sandell Eagle Valley 23:08.6 35
48 Olivia Dixon Colorado Rocky Mountain 23:17.6 34
49 Allie Sands Battle Mountain 23:40.2
50 Nicole Lasater Battle Mountain 23:51.3
51 Ella Beck Aspen 24:21.6
52 Julia White Summit 24:23.8 33
53 Celia Badger Battle Mountain 24:30.4
54 Brynn Mehan* Eagle Valley 24:39.3 32
55 Raelee Granger Middle Park 24:48.5
56 Karlina Feduschak Eagle Valley 24:53.3
57 Megan Bamford Battle Mountain 24:54.5
58 Berit Kirchner Battle Mountain 25:44.0
59 Megan Mazzotta Colorado Rocky Mountain 25:49.8 31
60 Kaeli Niemeyer Eagle Valley 27:12.8
61 Brogan Murray Battle Mountain 27:12.9
62 Katlyn Cimino Middle Park 28:15.6
63 Arete Koepsel* Clear Creek 33:20.0 30
64 Angelina Inman* Clear Creek 34:53.7 29
65 Annaliese Gould* Clear Creek 35:47.8 28

Boys

Team scores
Rank Team GS Classic Total
1 Aspen 136 176 312
2 Battle Mountain 159.5 138 297.5
3 Steamboat Springs 166 128 294
4 Summit 125 152 277
5 Vail Mountain 85 165 250
6 Middle Park 91 154 245
7 Eagle Valley 118 117 235
8 Nederland 142 92 234
9 Evergreen 159.5 66 225.5
10 Colorado Rocky Mountain 67 126 193
11 Clear Creek 85 81 166
12 Lake County 0 110 110
13 Platte Canyon 0 0 0
Giant Slalom
Place Bib Year Team Name Run 1 Run 2 Total
1 3 Sr Battle Mountain Quintin Cook  46.24 (1) 41.42 (1) 01:27.7
2 503 Sr Steamboat Springs Britt Walton  47.15 (2) 42.12 (2) 01:29.3
3 744 Jr Evergreen Colin Suszynski  47.77 (6) 42.19 (3) 01:30.0
4 27 Sr Battle Mountain Luke Vickerman  47.31 (3) 42.65 (5) 01:30.0
5 197 Sr Middle Park Cole Riccio  47.68 (5) 43.25 (6) 01:30.9
6 502 So Steamboat Springs Alexander Coffey  47.62 (4) 43.49 (7) 01:31.1
7 752 Sr Evergreen Owen Tallmadge  48.73 (7) 42.60 (4) 01:31.3
8 74 Sr Clear Creek Mike Skladanowski  49.10 (8) 43.81 (9) 01:32.9
9 501 Jr Steamboat Springs Andrew McCawley  49.44 (10) 43.80 (8) 01:33.2
10 572 Fr Aspen Reed Beidleman  49.96 (11) 43.91 (10) 01:33.9
11 500 Sr Steamboat Springs Rio Graab  50.71 (12) 44.71 (12) 01:35.4
12 403 Jr Summit Cameron Berget  50.84 (14) 44.76 (13) 01:35.6
13 601 Jr Nederland Roland Bailey  50.74 (13) 46.01 (17) 01:36.8
14 769 So Evergreen Hayden Holtrop  51.31 (16) 46.10 (18) 01:37.4
15 603 Sr Nederland Trig Campbell  52.29 (19) 45.92 (16) 01:38.2
16 609 Sr Nederland Qui Kuechenmeister  51.08 (15) 47.15 (25) 01:38.2
17 380 Sr Vail Mountain Caleb Chicoine  52.50 (21) 45.81 (15) 01:38.3
18 570 Fr Aspen Alex Ilic  51.78 (18) 46.74 (22) 01:38.5
19 123 So Eagle Valley Jakob Schwaiger  52.89 (23) 46.70 (21) 01:39.6
20 24 So Battle Mountain Bryce Runckel  52.38 (20) 47.28 (26) 01:39.7
21 774 Jr Evergreen Trip Starkey  53.34 (29) 46.43 (19) 01:39.8
22 569 Sr Aspen Sydney Slossberg  52.98 (25) 46.79 (23) 01:39.8
23 26 So Battle Mountain Alex Sturde  52.73 (22) 47.43 (29) 01:40.2
24 383 Jr Vail Mountain Peter Mitchell  52.94 (24) 47.38 (27) 01:40.3
25 134 Jr Eagle Valley Dean Smith  53.14 (27) 47.41 (28) 01:40.6
26 773 So Evergreen Ryan Murray  54.63 (34) 46.61 (20) 01:41.2
27 10 Sr Battle Mountain David Stearns  53.45 (30) 47.88 (30) 01:41.3
28 733 Fr Evergreen Josh Rosswork  53.01 (26) 48.50 (36) 01:41.5
29 768 So Evergreen Brad Whitton  54.07 (31) 48.03 (32) 01:42.1
30 40 Jr Battle Mountain Michael Barrett  54.12 (32) 48.29 (33) 01:42.4
31 506 Jr Steamboat Springs Wyatt Renolds  55.33 (36) 47.98 (31) 01:43.3
32 750 Sr Evergreen Billy Beasley  55.33 (36) 48.41 (35) 01:43.7
33 745 Sr Evergreen Grant Novota  55.42 (38) 48.40 (34) 01:43.8
34 617 Sr Nederland Jacob Scheiffler  54.55 (33) 49.51 (41) 01:44.1
35 424 Sr Summit George Richard  57.14 (49) 47.13 (24) 01:44.3
36 508 Sr Steamboat Springs Tristan Arnis  55.90 (39) 49.09 (37) 01:45.0
37 612 Fr Nederland Adler Mueller  56.28 (45) 49.14 (38) 01:45.4
38 766 So Evergreen Hayden Zopf  56.14 (43) 50.26 (47) 01:46.4
39 610 Fr Nederland Talus Lantz  56.44 (46) 49.97 (45) 01:46.4
40 568 Sr Aspen Kyle LaCouture  55.14 (35) 51.47 (55) 01:46.6
41 31 Fr Battle Mountain Casey Cope  57.19 (51) 49.69 (43) 01:46.9
42 413 So Summit Carson Fields  57.38 (53) 49.77 (44) 01:47.1
43 621 Jr Nederland Decla Stone-Murphy  55.97 (42) 51.18 (52) 01:47.1
44 405 So Summit Henry Boyd  56.97 (48) 50.19 (46) 01:47.2
45 416 Sr Summit Ben Jorgenson  58.14 (54) 49.30 (40) 01:47.4
46 33 So Battle Mountain Dale Pistole  57.26 (52) 50.46 (48) 01:47.7
47 28 Jr Battle Mountain Daniel Huck  55.90 (39) 51.84 (59) 01:47.7
48 135 Jr Eagle Valley Aiden Sokup  56.59 (47) 51.38 (54) 01:48.0
49 216 Fr Middle Park Brendan Droll  56.27 (44) 51.73 (58) 01:48.0
50 29 Sr Battle Mountain Christian Apps  58.15 (55) 50.53 (50) 01:48.7
51 292 Jr Colorado Rocky Mountain Will Fontana  58.57 (57) 50.96 (51) 01:49.5
52 409 Sr Summit Hunter Drabik  59.13 (60) 50.51 (49) 01:49.6
53 608 So Nederland John Irwin  58.56 (56) 51.71 (57) 01:50.3
54 618 Jr Nederland Cole Skilbred  58.76 (58) 52.01 (61) 01:50.8
55 776 Fr Nederland Scout Edmondson  59.04 (59) 52.50 (62) 01:51.5
56 30 So Battle Mountain Matthew Glendining  59.86 (61) 53.13 (65) 01:53.0
57 293 Colorado Rocky Mountain Nicolaus Schultze  1:01.26 (63) 52.57 (63) 01:53.8
58 114 Sr Eagle Valley Ryan Hanson  1:00.64 (62) 55.02 (69) 01:55.7
59 771 Jr Evergreen Alec Ebner  1:01.66 (65) 54.17 (68) 01:55.8
60 77 Sr Clear Creek CJ Monson  1:01.50 (64) 55.63 (70) 01:57.1
61 430 Jr Summit Slav Uglyar  DNF 44.51 (11)
62 756 Sr Evergreen Andrew Mangold  DNF 45.15 (14)
63 25 Fr Battle Mountain Dutch Schroeder  DNF 49.22 (39)
64 250 Jr Platte Canyon Samuel Cregan  DNF 49.62 (42)
65 417 Jr Summit Andrew Karoly  DSQ 51.35 (53)
66 206 Sr Middle Park Kyle Ciccarelli  DNF 51.70 (56)
67 174 So Lake County Brayhan Reveles  DSQ 51.99 (60)
68 175 Jr Lake County Nathaniel Main  DNF 52.97 (64)
69 32 Jr Battle Mountain Christian Bower  DSQ 53.75 (66)
70 236 Jr Platte Canyon Jeffrey Ditlevson  DNF 54.12 (67)
71 258 So Platte Canyon Luke Bailey  49.26 (9) DNF
72 509 Jr Steamboat Springs Channing Connor  51.64 (17) DNF
73 620 Fr Nederland Alden Soto  53.17 (28) DNF
74 567 Sr Aspen David Mondry  55.90 (39) DNF
75 770 Sr Evergreen Beck Heidmous  57.14 (49) DNF
76 99 Jr Clear Creek Zach Schell  DNF DNF
77 291 Fr Colorado Rocky Mountain Gordo Davies  DNF
78 385 Vail Mountain Theo Marston  DNF
79 735 Fr Evergreen Brayden Yanish  DNF
80 614 Jr Nederland Bryce Nesmith  DNF
Nordic Classic
Place Name School Time Points
1 Nick Sweeney Aspen 13:49.2 60
2 Graham Houtsma Aspen 14:35.1 59
3 Cameron Wolfe Vail Mountain 14:50.3 58
4 Jack Sweeney Aspen 14:55.8 57
5 Logan Miyauchi Middle Park 15:03.9 56
6 Peter Littman Vail Mountain 15:29.8 55
7 Franklin Reilly Battle Mountain 15:29.9 54
8 Peter Haynes Summit 15:38.1 53
9 Eric Zdechlik Vail Mountain 15:50.0 52
10 Theo Loo Middle Park 15:52.7 51
11 Oliver Trowbridge Summit 15:53.8 50
12 Colt Whitley Aspen 15:59.2
13 Kyle Tayman Summit 16:06.7 49
14 Tait Dixson Steamboat Springs 16:13.4 48
15 Ian Hardenbergh Vail Mountain 16:25.8
16 Ricky Wojcik Aspen 16:26.0
17 Iam Carver* Middle Park 16:32.5 47
18 Elliot Shaw* Middle Park 16:38.1
19 Jacob Barsness Colorado Rocky Mountain 16:45.2 46
20 Henry Nadell Colorado Rocky Mountain 16:48.8 45
21 Koby Simonton Battle Mountain 16:57.6 44
22 Taylor Stack Lake County 16:58.1 43
23 Tuomas Wickman Summit 16:59.7
24 Peter Myller Steamboat Springs 17:04.3 42
25 Mark Simmons Middle Park 17:07.9
26 Isaac Yoder Eagle Valley 17:29.6 41
27 Everett Olson Aspen 17:34.7
28 Nick Apps Battle Mountain 17:44.4 40
29 Brandon Sheard Eagle Valley 17:51.7 39
30 Matai Curzon Steamboat Springs 18:00.7 38
31 Nathaniel Badger Battle Mountain 18:10.0
32 Jack Hurlbert Summit 18:17.8
33 Sam Brown Eagle Valley 18:19.4 37
34 Jack Snare Evergreen 18:21.4 36
35 Quintin Cook* Battle Mountain 18:25.9
36 Levi Gavette Colorado Rocky Mountain 18:26.7 35
37 David Reilly Battle Mountain 18:33.3
38 Tanner Richard Steamboat Springs 18:39.5
39 Joe Koch Lake County 18:40.1 34
40 Rylan Miller Summit 18:43.4
41 Nikolaus Opel Eagle Valley 18:43.5
42 Charlie Koch Lake County 18:45.2 33
43 Christian Apps* Battle Mountain 18:46.7
44 Logan Ramsay* Summit 18:50.0
45 Jensen Hill* Middle Park 18:55.7
46 Conner Mccabe Battle Mountain 18:56.4
47 Kiernan Mcclish Nederland 18:56.7 32
48 River Ludwick* Steamboat Springs 18:59.2
49 Brandon Hanson Lake County 19:14.6
50 Parker Rodeen Battle Mountain 19:15.1
51 Liam Fuqua Middle Park 19:19.0
52 Kieran Hahn Steamboat Springs 19:19.1
53 Adler Mueller* Nederland 19:24.9 31
54 Liam Mazzotta Colorado Rocky Mountain 19:25.9
55 Jake Kacik Middle Park 19:27.5
56 James Bradley Steamboat Springs 19:40.7
57 Alex Law Middle Park 19:40.9
58 Matt Jordan* Eagle Valley 19:46.9
59 Sawyer Cousineau Middle Park 19:57.3
60 Kadin Ritter Evergreen 20:11.0 30
61 Murphy Bohlmann Steamboat Springs 20:12.9
62 Bryce Nichols Nederland 20:29.3 29
63 Kyle Ciccarelli* Middle Park 20:33.9
64 Andrew Humble Colorado Rocky Mountain 20:53.2
65 Wyatt Moehring Battle Mountain 21:01.2
66 Quinn Wellman Steamboat Springs 21:05.6
67 Robbie Thompson Colorado Rocky Mountain 21:07.5
68 Nick Williams Battle Mountain 21:54.8
69 Dane Freckelton Steamboat Springs 21:58.1
70 Wes Davies* Clear Creek 22:29.9 28
71 Conrad Monson* Clear Creek 22:43.5 27
72 Col Koepsel* Clear Creek 25:15.3 26